Spoločnosť Sitno Holding pripravuje výstavbu obytnej zóny Jantár v Jarovciach. Panónska mestská časť Bratislavy na hraniciach s Rakúskom je jednou z mála, ktorú zatiaľ väčšia rezidenčná výstavba nezasiahla. Developerská dcéra Sitna by chcela začať stavať na jeseň.

Na zhruba 4,5-hektárovom pozemku vedľa Jantárovej cesty - príjazdu z Petržalky do Jaroviec plánuje spoločnosť podľa manažéra Ľudovíta Černáka mladšieho tri polyfunkčné bytové domy s 52 bytmi a 50 pozemkov pre rodinné domy.

V Jarovciach vykopú Jantár

Siete a cesty by v areáli mali byť podľa jeho plánov hotové v júni 2010, bytovky koncom budúceho roka. Ceny bytov by sa mali pohybovať okolo 1 750 €/m2 s DPH. V cene je aj podzemné parkovacie miesto a bežný štandard vybavenia okrem kuchynskej linky.

Rodinné domy sa budú stavať podľa dopytu zákazníkov. Ľ. Černák hovorí, že Jantár sa orientuje na strednú vrstvu, päť- až desaťárové pozemky vrátane sietí, ciest a chodníkov by mali stáť od 200 do 220 eur/m2 s DPH. Za výstavbu domu na kľúč by mal zákazník zaplatiť približne 1 450 eur/m2 s DPH. V ponuke sú tri druhy domov s moderným dizajnom, firma je však ochotná diskutovať aj o iných formách výstavby.

Štvorposchodové bytové domy by na prízemí podľa Ľ. Černáka mali mať na úžitkovej ploche 1 500 m2 služby, ktoré Jarovciam zatiaľ chýbajú, ako je banka, pošta či notár, ale aj fitness centrum, obchody, reštaurácie a kaviarne. Bytovky budú oddeľovať rodinné domy od rušnej Jantárovej cesty.

V Jarovciach vykopú Jantár

Sitno Holding je spoločnosťou bývalého ministra hospodárstva Ľudovíta Černáka. Je aktívna najmä v oblasti strojárstva, elektrotechniky a spracovania kovov. V posledných rokoch sa rozhodla vstúpiť aj do realitného developmentu, pričom Jantár je jej prvý projekt. Spoluinvestorom je nórsky investičný fond Real Capital so sídlom v Luxemburgu. Celkovo by do Jantáru mali vložiť 24 miliónov eur.

Investor pôvodne plánoval na pozemku výstavbu viacero bytových domov, ktoré mali spolu vytvoriť malé námestie a obchodnú zónu. Malo tak vzniknúť niekoľko sto bytov. Obyvatelia Jaroviec sa však proti tomu postavili a žiadali zredukovať výstavbu na prevahu rodinných domov. V blízkosti už vyrastá väčšia zóna rodinných domov a podobné plány majú aj majitelia susedných pozemkov.

Vizualizície – Sitno Holding