Popri nefunkčnej železničnej trati, ktorá ústi do zanedbanej vlakovej stanice Filiálka už vznikol a zabýval sa projekt Pri Mýte, za ktorým stojí developer Penta Real Estate. V tomto roku sa má rozbehnúť jeho tretia fáza v podobe posledného bytového domu. Po jej dokončení tam bude spolu s prvou a druhou fázou viac ako 400 bytov.

V susedstve tohto rezidenčného projektu vyrástol aj komplex Urban Residence od Lucronu, ktorému už chýba iba kolaudácia štvrtej obytnej budovy. Tá je naplánovaná na tento rok. Neďaleko sa pripravuje aj multifunkčný projekt Kominarca. Za ním však stojí finančná skupina Arca Capital, ktorá nedávno požiadala o reštrukturalizáciu obrovských dlhov, takže osud projektu je otázny.

Palma-Tumys, areál
Neprehliadnite

Projekt revitalizácie areálu Palmy sa pohol dopredu. Do cieľa má ešte ďaleko

Kolaudácia sa blíži

Ďalej smerom do Rače oproti známemu internátu Mladá Garda sa stavia rezidenčný projekt developera Corwin- Guthaus. I keď zvonka vyzerá komplex stavieb ako pred dokončením, na kolaudáciu si bude musieť počkať ešte skoro rok.

„Ešte je predčasné potvrdiť konkrétny termín ukončenia kolaudácie. Ak sa nevyskytnú nepredvídané okolnosti, ktorým od minulého roka neustále všetci čelíme, tak začiatok kolaudácie predpokladáme v decembri tohto roka,“ odhaduje Filip Gulan, manažér rozvoja projektov Corwin. Noví obyvatelia by sa do Guthausu mohli začať sťahovať v roku 2022.

Rezidenčný projekt, ktorý by mal priniesť na trh skoro tri stovky bytov, bude ponúkať aj iné funkcie ako bývanie. Developer už teraz vie potvrdiť je, že v rámci projektu vznikne viacero prevádzok, medzi ktorými nebude chýbať lekáreň, kozmetický salón či kaviareň.

„Veríme, že sa nám podarí úspešne zavŕšiť aj rokovania, ktoré by mali vyústiť do otvorenia stomatologickej kliniky či ambulancie veterinára,“ dodáva F. Gulan.

Guthaus
Zdroj: Jozef Ryník
Guthaus

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa