Developerský projekt Rínok Rača, ktorý sa začal stavať po viacerých odkladoch na konci minulého roka, dáva do predaja ďalších 48 bytov v jednej zo svojich šesťposchodových budov s označením C3.

Spolu má už na trhu takmer dve stovky bytov, z ktorých viac ako polovica (107) je už predaných. Web developera hlási, že vypredané sú všetky jednoizbáky, ale aj 5-izbové byty v objekte C3. Celkovo má v Rači vďaka projektu pribudnúť skoro 500 nových bytov v šiestich bytových domoch. Tie budú mať výšku od troch do 13 podlaží.

Vizualizácia projektu Rínok Rača
Neprehliadnite

Projekt Rínok Rača začali stavať, prinesie takmer 500 bytov

Predaj spomalila koronakríza 

Podľa spoločnosti Bencont Development, ktorá byty stavia, je zatiaľ najväčší záujem o 2-izbové byty, ktorých priemerná cena je okolo 200-tisíc eur.

"Zo začiatku išlo o predaje, kde dominovali Račania. Dnes máme klientov z rôznych častí Bratislavy, vekovo veľmi rôznorodých,“ tvrdí konateľ Bencont Development Martin Šimurda. Počas jarnej vírusovej karantény developer cítil útlm predaja. Ten bol spôsobený aj obmedzením možností stretávať sa, či navštevovať banky.

Ceny bytov v projekte sa postupne zvyšovali. Kým v minulosti sa dali kúpiť už od 2700 eur za štvorcový meter, dnes sa pohybujú ceny v bloku C3 od 3 000 eur až do 3 800 za štvorcový meter podľa veľkosti bytu a podlažia. Najlacnejšie dvojizbové byty sa dajú kúpiť od 164-tisíc eur a najdrahšie štvorizbové stoja aj okolo 270-tisíc eur. V cenách bytov nie je zahrnuté garážové státie, ktoré stojí 15-tisíc eur. Napríklad štvorizbový byt na piatom podlaží v bloku C3 s výmerou 81,85 metrov štvorcových s malým balkónom stojí skoro 280 -tisíc eur.

Byty sa v podstate predávajú z papiera, keďže ešte nestoja. Developer zatiaľ ukončil zemné práce na garážach a pokračuje vo výstavbe bytových domov v sektoroch A, B C, kde už stavia železobetónové skelety budov C1, C2 a C3.

Výstavba pokračuje s miernym sklzom

Prvú kolaudáciu bytových priestorov plánuje develper na koniec roka 2022. Cely projekt by mal byť dokončený o rok neskôr.

V minulom roku však spomínal, že prvá kolaudácia bytov je naplánovaná na koniec roka 2021. Celý projekt by mal byť dokončený koncom roka 2024. Teraz už hovorí o kolaudácii v roku 2022, ale dokončenie už v roku 2023. 

Posun je podľa staviteľa spôsobený aj technológiou výstavby, keď najnákladnejšia časť sa stavia práve teraz. "Počas koronakrízy sme pokračovali vo výstavbe podľa plánu. Ukončenie prác v skoršom termíne nám umožňuje financovanie banky. Termín ukončenia je len našim odhadom," dodáva M. Šimurda. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa