Rakúska developerská spoločnosť Conwert Immobilien Invest SE postaví v bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica obytný súbor so 102 bytmi. Podľa konateľky slovenskej dcérskej spoločnosti Pd Sk Bratislava, s.r.o. Martiny Seidl by sa výstavba mala rozbehnúť do konca tohto roka.

Nový obytný komplex má vyrásť pri ceste na Strmé vŕšky na pozemku s rozlohou 12 600 štvorcových metrov. Bude sa skladať z troch bytových domov po 25 bytov a 9 viliek, z ktorých v každej majú byť tri byty. Conwert do projektu investuje spolu štyristo miliónov korún.

Conwert plánuje stavať v Záhorskej Bystrici

Na rozdiel od iných svojich projektov sa Conwert byty v Záhorskej Bystrici nechystá prenajímať, ale priamo predávať záujemcom. Podľa M. Seidl budú byty vo veľkých domoch po zhruba 52-tisíc Sk/m2, vo vilách 57 500 Sk/m2. Byty majú dokončiť v októbri 2010.

Conwert plánuje stavať v Záhorskej Bystrici

Spoločnosť Conwert prišla na slovenský trh v minulom roku, keď najväčšie aktivity má v Rakúsku a Nemecku. Okrem projektu v Záhorskej Bystrici kúpila aj bytové projekty vo výstavbe v Žiline a menšie projekty v Bratislave, kde plánuje byty ponúknuť na prenájom. Na Slovensku sa chystá preinvestovať vyše tri miliardy korún.

Vizualizácie - Conwert