Developerský projekt Nový Istropolis, ktorý na bratislavskom Trnavskom mýte plánuje realizovať spoločnosť Immocap, získal súhlasné záväzné stanoviská k investičnej činnosti od bratislavského magistrátu, informoval developer, ktorý to označil za dôležitý míľnik v získaní celej série potrebných povolení. Výstavbu projektu plánuje spustiť v druhej polovici budúceho roka.

,,Záväzné stanoviská sa týkajú technickej infraštruktúry a dopravných riešení, ako aj samotných budov prvej fázy projektu. Konkrétne ide o priestory na bývanie, prácu a, samozrejme, aj kultúrno-spoločenskú sálu," spresnil investor.

Nový Istropolis má na Trnavskom mýte nahradiť pôvodný Dom odborov (známy ako Istropolis). Developer v projekte počíta okrem kultúrno-spoločenského centra aj s dvoma obytnými budovami, troma administratívnymi budovami či kongresovým hotelom. Z toho jedna stavba má mať výšku 116 metrov.

Okrem Domu odborov chce investor prestavať aj jeho okolie. Investor deklaruje, že jeho projekt oživí lokalitu a prinesie dostatok priestoru na prácu, bývanie aj kultúrno-spoločenské vyžitie.

Ďalšie dôležité správy

stavbari
Neprehliadnite

Stavbári volajú po profesionalizácii povoľovacích procesov