Termín štvrtého kola dražby outletu bol vypísaný niekoľko týždňov, napokon sa ale v sídli Dražobnej spoločnosti potenciálni záujemcovia o kúpu nestretli. Od dražby sa upustilo.

„Dražobník upustil od opakovanej dražby na základe písomnej žiadosti navrhovateľa dražby v zmysle zákona o dobrovoľných dražbách,“ uvádza sa v oznámení.

Presun pre koronavírus

Aj na zrušenie dražby podľa PR manažéra VÚB banky Dominika Mišu vplývala aktuálna situácia ohľadom šírenia koronavírusu a nariadenia vlády. 

„Rovnako ako Dražobná spoločnosť k tomu pristupujeme zodpovedne a nechceli sme, aby sa zhromaždilo na jednom mieste viac ľudí, ako je potrebné,“ načrtol.

Ivan Ikrényi, konkurzný správca a partner advokátskej kancelárie Ikrényi & Rehák, ešte v nedeľu na LinkedIne napísal, že sa dočasne rozhodli pozastaviť proces speňažovania outletu a dočasne ho ponúknuť Vláde SR za účelom vytvorenia centra pre zhromažďovanie chorých pre prípad, že nemocnice nebudú schopné zvládať nápor pacientov nakazených koronavírusom. Premiér Peter Pellegrini informoval, že rovnakú pomoc sú pripravení poskytnúť v prípade potreby majitelia Incheby, rodina Rozinovcov.

Nový termín dražby 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa