Národná kultúrna pamiatka bývalej uhorskej Obchodnej a priemyselnej komory zo začiatku 20. storočia bude sídlom banky Wood & Company. 

Pre TREND Reality to potvrdila hovorkyňa majiteľa budovy Silvia  Nosková Illášová, ktorá zastupuje poisťovňu Kooperativa. 

City Gate
Neprehliadnite

Najdrahšia bytovka v historickom centre Bratislavy má nového majiteľa

„Wood & Company je prvý nájomca, ktorý už priestory využíva. S ďalším potecionálnymi nájomcami sme vo fáze rokovaní,“ hovorí S. Nosková Illášová. Ďalších nájomcov nešpecifikovala. 

Prestížna stavba

Gorkého 4 Offices má jednu z najlukratívnejších polôh v bratislavskom centre. Nachádza za historickou budovou Slovenského národného divadla.

Koncom minulého roka sa stala novým majiteľom nehnuteľnosti  poisťovňa Kooperativa. Cenu transakcie spoločnosť nezverejnila. TREND Reality odhaduje hodnotu transakcie približne na 11,3 milióna eur. 

Kooperativa v historickom centre vlastní aj Palác Uhorskej eskontnej a zmenárenskej banky v centrálnej časti Hlavného námestia. Ten je však od novembra minulého roka, kedy vyhorel, v rekonštrukcii.

Gorkého 4 offices
Zdroj: MiddleCap Real Estate
Gorkého 4 offices

Gorkého 4 Offices poskytuje nájomcom na šiestich podlažiach 3 100 štvorcových metrov kancelárskych priestorov. V najbližších týždňoch sa do kancelárskych priestorov sťahujú prví nájomníci.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa