Objekt v Starom meste MiddleCap kompletne zrekonštruoval a pred rokom skolaudoval.

Gorkého 4 Offices má jednu z najlukratívnejších polôh v bratislavskom centre. Nachádza za historickou budovou Slovenského národného divadla.

Predaj poisťovni

 

Novým majiteľom nehnuteľnosti sa stala poisťovňa Kooperativa, informoval MiddleCap Real Estate v tlačovej správe. Cenu transakcie spoločnosť nezverejnila.

Zmeny už zachytil aj kataster, v ktorom je ako vlastník zapísaná spoločnosť VIG Offices. Koncom novembra v nej ľudí z MiddleCapu nahradili zástupcovia Kooperativy.

Prebehol pri tom vklad do spoločnoti v hodnote vyše 11,3 milióna eur, čo môže byť podľa informácií TREND Reality približná suma, ktorú poisťovňa za budovu zaplatila. Poisťovňa sa k obchodu vôbec nevyjadrila.

Kooperativa v historickom centre vlastní aj Palác Uhorskej eskontnej a zmenárenskej banky v centrálnej časti Hlavného námestia. Ten je však od novembra minulého roka, kedy vyhorel, v rekonštrukcii.

Poisťovňa tiež plánuje rozšíriť svoje pôsobenie v nájomnom bývaní. „My sme si zadefinovali, že v najbližších desiatich rokoch by sme chceli mať v portfóliu minimálne 1 500 bytov,“ uviedol na tohoročnej konferencii TRENDU šéf realitnej sekcie Martin Galo. Poisťovni takáto investícia dáva zmysel. „My sme investor a nie developer. Štandardný developer nechce investovať dlhodobo. My ako poisťovňa máme ‚dlhé‘ peniaze, ktoré chceme zhodnotiť. Nájomné bývanie je jednou z možností,“ dodáva.

Výbohovci predali historický skvost v centre Bratislavy

 

Podľa MiddleCapu rokovania o predaji trvali od leta. „Gorkého 4 Offices bol pre nás ďalším náročným, no zároveň vydareným projektom, v ktorom išlo o netradičné spojenie kultúrneho dedičstva, remeselnej precíznosti s administratívnym využitím.

Prispeli sme k návratu kultúrnej pamiatky do života hlavného mesta a aj preto nám záležalo na tom, kto bude novým majiteľom. Sme presvedčení o tom, že nový vlastník tieto hodnoty oceňuje a aj preto môžeme priebeh rokovaní označiť za veľmi férový a transparentný,“ hovorí Róbert Michalica, Head of Real Estate Slovakia spoločnosti MiddleCap.

Gorkého 4 Offices poskytuje nájomcom na šiestich podlažiach 3 100 štvorcových metrov kancelárskych priestorov. V najbližších týždňoch sa do kancelárskych priestorov sťahujú prví nájomníci.

Viac ako jedno podlažie bude patriť investičnej spoločnosti Wood & Company. Príchod ďalších nájomníkov je podľa developera tesne pred uzavretím nájomných zmlúv – rezervovaných je ďalších 60 percent plochy.

Rekonštrukcia roka

Majestátna stavba v eklektickom slohu s charakteristickými nárožnými vežičkami z roku 1903 je dielom významného architekta Jozefa Huberta, ktoré v prvej polovici 20. storočia dokončil Milan Michal Harminc. Budova je národnou kultúrnou pamiatkou od marca 1985.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa