Rezidencia Spišská, ktorá vyrastie na okraji mestskej časti Chrenová v Nitre, už má vydané právoplatné územné rozhodnutie. Real Estate divízia skupiny InTeFi plánuje začať s prípravnými prácami výstavby ešte v tomto roku.

Projekt zahŕňa päť polyfunkčných objektov s 232 bytmi a apartmánmi, ale aj komerčnými priestormi na prenájom. V lokalite pribudnú tiež parkoviská a zelené odpočinkové plochy. Podobne ako všetky krajské mestá, aj mesto pod Zoborom dlhodobo trpí nedostatkom bytov. Investor tvrdí, že Nitra má veľký potenciál, pričom dopyt po bývaní sa v meste výrazne zvýšil po príchode automobilky Jaguar Land Rover.

Nevyužitá lokalita ožije

Rezidenčný projekt postaví investor InTeFi v doposiaľ nevyužitej lokalite v intraviláne Nitry, na Spišskej ulici v časti Chrenová. „Po získaní územného rozhodnutia je rezidencia Spišská Nitra o krok bližšie k realizácii. Momentálne čakáme na stavebné povolenie, aby sme mohli začať s prípravnými a terénnymi prácami prvej fázy výstavby. Veríme, že v pokojnej a pritom atraktívnej časti mesta prinesieme kvalitné a moderné bývanie,“ uviedol Jiří Baďura, riaditeľ realitných projektov skupiny InTeFi.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa