Nový developerský projekt vyrastie v blízkosti križovatky Bratislavskej ulice a ulice Adama Trajana. Obyvateľom Piešťan poskytne multifunkčný priestor, starostlivosť o seniorov, nové rodinné bývanie či retail park s množstvom obchodov.

„Pri Vrbine sa stane príjemným a zeleným miestom pre trávenie voľného času. V zóne pribudne viac ako 150 nových stromov a vyše päťtisíc nových kríkov. V lokalite budúcej Broskyňovej ulice vznikne nová alej, ktorá poskytne príjemný tieň najmä počas horúcich letných dní. Obyvatelia sa môžu tešiť aj na nové cyklotrasy či chodník pre peších, vďaka ktorému bude projekt ľahko dostupný pre chodcov a cyklistov,“ informuje česká investičná spoločnosť Fidurock, ktorá je investor projektu.

Dom pre seniorov

Súčasťou komplexu bude moderné zariadenie pre seniorov, ktoré poskytne nadštandardnú starostlivosť.

„Disponovať bude jednotkami vyskladanými do viacerých domácností vo vybavení podľa najmodernejších štandardov. Starostlivosť poskytne spoločnosť Casa Slovensko, ktorá má dlhoročné skúsenosti v starostlivosti o seniorov na Slovensku,“ približuje investor s tým, že spoločnosť Casa Slovensko je súčasť rakúskej neziskovej organizácie Caritas Erdiozose Wien a nemeckej nadácie Stiftung Liebenau, ktorá v Rakúsku prevádzkuje osem zariadení a má viac ako šesť stoviek klientov a päť stoviek zamestnancov. Architektonický návrh je zo štúdia Architekti.SK.

Súčasťou budú aj byty

Súčasťou projektu Pri Vrbine bude aj nový polyfunkčný dom, ktorý poskytne na šiestich poschodiach 40 bytov a tri obchodné priestory. Zároveň ponúkne bývanie pre viac ako sto obyvateľov. Jednoduchú dostupnosť zabezpečí exteriérové parkovisko v okolí bytového domu spolu s pešou komunikáciou.

Prostredie vytvorí dostatok zelených a voľnočasových plôchpre rodiny s deťmi. Bytový dom bude okrem toho disponovať zelenou strechou, ktorá výrazne dokáže znížiť teplotu v interiéri budovy najmä počas horúceho letného obdobia.

Obchody poruke

„Nakupovanie sa vďaka projektu stane jednoduché a dostupné. Nový Retail park Pri Vrbine prinesie množstvo obchodov, kde zákazníci nakúpia všetko potrebné na jednom mieste. Rozmanitý zoznam obchodov sa predovšetkým zameria na obchody s módou, elektronikou, športovým oblečením a vybavením, domácimi potrebami či dekoráciami,“avizuje investor a dodáva, že okrem príjemného miesta na nakupovanie vytvorí Retail park až 120 nových pracovných miest pre obyvateľov Piešťan a ľudí, ktorý do mesta dochádzajú z okolia.

Ďalšie dôležité správy

Pustnúce budovy bývalej polikliniky na sídlisku Píly sa môžu zmeniť na byty a parkovacie miesta. So zámerom prišiel súkromný investor, ktorý by chcel objekt získať do svojho vlastníctva prostredníctvom zámeny pozemku s doplatením. O jeho návrhu budú ešte rokovať mestskí poslanci. Na snímke pohľad na chátrajúce budovy bývalej polikliniky v Prievidzi 16. marca 2022. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Neprehliadnite

Z bývalej polikliniky v Prievidzi zrejme čoskoro vyrastú byty