Rekonštrukcia objektu začala v júni 2021 ihneď po získaní stavebného povolenia. Stavebné práce trvali šesť mesiacov, v závere toho istého roka požiadal developer, ktorým je investičná skupina Proxenta, o kolaudáciu objektu. Pri rekonštrukcii sa zásadným spôsobom nemenil vzhľad budovy, zmenila sa iba jej funkcia. Namiesto administratívnych priestorov vzniklo v objekte 37 apartmánov, ktoré spĺňajú všetky nároky kladené na súčasné novostavby. V súčasnosti už Proxenta disponuje právoplatným kolaudačným rozhodnutím.

Skolaudovaný projekt skupiny Proxenta BLoKK.
Zdroj: Proxenta
Skolaudovaný projekt skupiny Proxenta BLoKK.

Proxenta pôvodne kúpila objekt s cieľom poskytovať kancelárske služby, neskôr svoj zámer prehodnotila. Podľa riaditeľa developmentu skupiny Proxenta Martina Škodáčka to bolo prezieravé rozhodnutie. „Myslím si, že sme urobili veľmi dobre. Zmena administratívnych priestorov na apartmány, ktoré sú často situované v lukratívnych lokalitách, bude pravdepodobne novým developerským trendom vzhľadom na pokračujúci nedostatok nových bytov na trhu,“ hovorí.

Potvrdzujú to aj predaje. V čase kolaudácie bol objekt z väčšej časti vypredaný. „Z celkového počtu 37 apartmánov sú dnes voľné posledné štyri,“ približuje manažérka predaja developerských projektov skupiny Proxenta Lucia Szabóová a dodáva, že pre záujemcov sú k dispozícii aj tri obchodné priestory na prízemí, vhodné na zriadenie prevádzky z oblasti obchodu alebo služieb.

Mestské bývanie

Pri rozsiahlej rekonštrukcii interiéru stavebníci odstránili všetky nenosné konštrukcie stavby a developer dispozične priestor rozčlenil tak, aby umožňoval vznik apartmánových jednotiek. Na šiestich nadzemných podlažiach tak vzniklo 37 apartmánov rôznych výmer a dispozícií, od štartovacích jednoizbových apartmánov cez investičné dvojizbové až po veľkolepý päťizbový apartmán s rozľahlou terasou a luxusným výhľadom.

Dominantným prvkom všetkých apartmánov sú nadštandardné okná v modrých hliníkových rámoch, ktoré sú jedným z mála pôvodných prvkov, ktoré developer zachoval aj v novej funkcii. Apartmány sú vybavené v štandarde, ktorý zahŕňa laminátovú podlahu v obytných miestnostiach, v hygienických priestoroch obklad a výbavu od renomovaných výrobcov. V apartmánoch je tiež predpríprava na klimatizáciu. Všetko rezidenčné parkovanie absorbuje trojpodlažná podzemná garáž, v ktorej vzniklo viac ako 40 parkovacích miest.

Staromestský dvor

Popri funkcii bývania sa Proxenta rozhodla vrátiť do tejto lokality aj staromestský dvor, ktorý bol v minulosti neoddeliteľnou súčasťou obytnej zástavby. Namiesto vnútornej bankovej haly vznikol uprostred objektu príťažlivý exteriérový dvor, ktorý doplní zeleň a oddychové zóny. Naň bude plynulo nadväzovať niekoľko menších obchodných prevádzok.

Ďalšie dôležité správy

Zelená fasáda.
Neprehliadnite

Zelené strechy a fasády nie sú len dizajn, plnia množstvo užitočných funkcií