Developer vo štvrtok odhalil všetky podrobnosti projektu, ktorý na svoju realizáciu čakal viac ako desaťročie.

„Dôležité projekty, akým je Vydrica, potrebujú správny čas. Za tie roky čakania na podobu projektu sa zmenil pohľad na architektúru, na potreby mesta, na dôležitosť urbanistického plánovania a verejného priestoru pri výstavbe,“ uviedol člen predstavenstva spoločnosti Vydrica Peter Struhár.

Odhalené podrobnosti

Majiteľ pozemkov najprv hľadal kupca, neskôr však prehodnotil svoje preferencie. „Našli sme silného partnera s medzinárodnými skúsenosťami, ktorého slovenská dcérska spoločnosť Lucron zastreší developerskú časť. Je to veľmi náročný projekt, ale urobíme všetko pre to, aby výsledkom bol funkčný verejný priestor pre všetkých obyvateľov Bratislavy,“ vysvetlil P. Struhár.

Na návrhu Vydrice pracuje veľký tím viacerých architektonických ateliérov pod vedením štúdia Compass Architekti a s medzinárodnými poradcami v oblasti urbanizmu.

„Tento projekt vznikal od urbanistickej štúdie celej zóny Podhradie - Nábrežie - Hrad, až nakoniec sme navrhovali konkrétnu podobu budov. Verejný priestor je pre nás kľúčový, pretože Vydrica je posledný nedoriešený bod na mape centra Bratislavy, ktorý opäť spojí rozdelené mesto,“ povedal architekt Juraj Benetin z Compass Architekti.

Vydrica počíta aj s výstavbou výťahu na Bratislavský hrad

Výťah na kopec Schlossberg v rakúskom Grazi Zdroj: Pixabay

Ten predstavil podrobnosti projektu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa