Developer už má pripravenú aktuálnu dokumentáciu pre územné rozhodnutie. Projekt nedávno odobril aj bratislavský magistrát. Hlavné mesto vydalo záväzné stanovisko koncom apríla.

HB Reavis avizovaný vežiak prezentuje ako dostavbu komplexu Twin City Juh. Aj v tomto objekte počíta primárne s priestormi pre administratívu.

Najnižšia veža Nív

Polyfunkčný objekt má vyrásť na nároží ulíc Bottova a Chalupkova. Ide o územie, kde je spomínaná budova dočasnej stanice, v ktorej má predajňu Alza, vrátane parkoviska AlzaDrive.

Alza má svoj showroom na prvom poschodí a v časti prízemia, ktoré zároveň slúži ako zázemie pre cestujúcich, odkiaľ sa dostanú na vonkajšie zastávky. V minulosti Centrum Bottova patrilo izraelskej skupine Vara, ktorá tu plánovala 80-metrový vežiak s bytmi, ale zámer napokon nerealizovala. Zo slovenského trhu sa stiahla po tom, čo sa jej prepadla strecha garáže v projekte 3nity a zastavila výstavbu zvyšných dvoch veží.   

Výšková budova by však na mieste Centra Bottova napokon mala vyrásť v réžii HB Reavis, ktorý objekt získal v roku 2013 v rámci sceľovania územia. 

Vežiak nahradí existujúcu budovu, ktorú podľa všetkého čaká asanácia. „Presťahuje“ cez ulicu oproti – otvorením novej autobusovej Stanice Nivy je podmienený aj súhlas mesta pre investora na realizáciu tohto projektu, respektíve začiatok stavebných prác. Novú stanicu by chcel developer dokončiť v roku 2020.

Ďalší objekt vo štvrti navrhuje HB Reavis 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa