Pred dekádou to mal byť prvý outlet na Slovensku, ktorý mal konkurovať rakúskemu Parndorfu. Projekt však meškal a predbehol ho konkurenčný projekt outletu v neďalekých Voderadoch. Lenže aj ten medzičasom skrachoval.

Preto retailové mestečko pri diaľnici neďaleko Senca, ktoré je známe pod návom D1 Center, dlhé roky zívalo prázdnotou. Teraz, napriek koronakríze, sa zdá, že ide ožiť. Súvisí to najmä so záujmom firiem o logistické a prezentačné priestory.

Voderady
Neprehliadnite

Outlet vo Voderadoch sa po neúspešných dražbách dočkal nového majiteľa

Záujem o menšie priestory 

Developer a správca logistických nehnuteľností IPEC Group, ktorý stojí za týmto projektom, informoval, že vlani sa mu podarilo zvýšiť obsadenosť päťnásobne. Pravda z malého čísla sa ľahšie rastie. Obsadenosť sa zdvihla na šesť nájomcov. Ďalší sú v rokovaní. Významný je však nárast dopytu, ku ktorému došlo po lete 2020.

„Ak sme predtým zaznamenali 10 dopytov, tak najmä v druhom polroku sa počty zvýšili na 60. A tento trend trvá,“ informoval TREND Šimon Sališ, leasing manažér z IPEC Group.

Podľa neho sa tak zapĺňa medzera na trhu logistických nehnuteľností so službami pre menšie firmy so špecifickými potrebami. Práve D1 Center firmám ponúka menšie priestory so zmiešanou funkciou. Nárast záujmu o viacúčelové priestory, kopíruje trend, takzvaný small-business-units v logistike.

Mnohé firmy majú špecifické požiadavky a často vyžadujú plochu menšiu ako 500 štvorcových metrov, ktorú štandardne poskytujú veľké logistické parky. Záujmu sa tešia predovšetkým priestory  s rozlohou od 120 m2. Len v priebehu piatich mesiacov (od septembra 2020 do februára 2021 pozn. redakcie) zaznamenal developer záujem o celkovo 6-tisíc m2. Rezervovaných má niečo vyše 3-tisíc m2.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa