Hľadanie nového majiteľa sa skončilo. Nový vlastník vzišiel prekvapivo z takzvaného ponukového konania. S informáciou prichádza mesačník Index. Voderady otvorili po rokoch príprav pri diaľnici D1 koncom roka 2013. Predajná plocha tvorila až 15-tisíc štvorcových metrov. Súčasťou projektu bola okrem známych značkových predajní aj oddychová zóna s vodnou plochou. Avšak podľa informácii, ktoré priniesol v marci Trend, spoločnosť, ktorá outlet prevádzkovala v lete 2018 požiadala súdy o vyhlásenie konkurzu.

Outlet vo Voderadoch si márne hľadal takmer dva roky majiteľa v niekoľkých kolách dražby. Trend v marci tohto roku o tomto procese písal. Po troch neúspešných pokusoch sa v marci chystalo nové kolo dražby prvého slovenského výpredajového centra, napokon sa však nekonalo. One Fashion Outlet Voderady hľadal naďalej nového majiteľa. Pritom ešte v októbri minulého roka Trend písal o tom, že záujemcov je dosť. Obhliadok areálu sa zúčastnilo viacero ľudí. Dražba areálu sa začínala v lete minulého roka s cenovkou desať miliónov eur. 

One Fashion Outlet Voderady - aktuálny stav
Neprehliadnite

Outlet vo Voderadoch ani na tretí pokus nevydražili. Záujemcovia o areál však sú

Developerom outletu bola spoločnosť Realiz, v ktorej orgánoch sedel aj kontroverzný podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorý si v súčasnosti odpykáva päťročný trest za daňové podvody. Ten skončil vo väzení za daňové podvody. Situácia je dnes už iná, areál skrachoval. Dôvodov, prečo sa Voderadom nedarilo, je mnoho. Išlo najmä o neschopnosť konkurovať rakúskemu Pandorfu. 

Veriteľský výbor určil pre Voderady predaj prostredníctvom ponukového konania. Rozdiel medzi týmto spôsobom a dražbou je ten, že pri ponukové konanie neobmedzuje pravidlo najnižšej možnej ceny. Za týchto podmienok získala spoločnosť Koruna Finance obchodný areál Voderady. 

Klingerka
Neprehliadnite

Projekt Klingerka chystá ďalšie etapy, rozšíri bratislavský „skyline“ za Euroveou

Za spoločnosťou Koruna Finance stojí Gustáv Laca. V poslednom čase sa profiluje ako významný realitný hráč. Kupuje pozemky a následne ich predáva, ako sa to udialo aj v prípade bratislavského projektu Klingerka. V týchto transakciách spolupracoval aj s prominentnou rodinou Lexovcov. Pre mesačník Index sa Laca ešte koncom roka vyjadril, že kupovanie pozemkov je pre neho investičnou príležitosťou, ktorej sa dlhodobo venuje.