Nový komplex sa má nachádzať v lokalite Lúčky v nadmorskej výške asi 945 metrov na pozemku, ktorý je v súčasnosti zalesnený. Z východnej strany je ohraničený novou účelovou komunikáciou, z južnej a západnej strany susedí priamo s areálom zjazdovky a zo severu nadväzuje na účelovú komunikáciu, ktorá by sa v budúcnosti mala zmeniť na komunikáciu s pokojnou dopravou.

Dvojica budov

Stavať sa má na pozemkoch, ktoré sú vo vlastníctve Pozemkového spoločenstva Ploštín. Investor má s vlastníkom dohodnutú zmluvu o dlhodobom prenájme. V lokalite by mal vyrásť komplex zložený z dvoch ubytovacích objektov - Apartmánového domu Lavender a Vily Lavender.

Objekt Apartmánového domu má mať štyri nadzemné podlažia a sčasti zapustený suterén. V ňom sú naplánované priestory pre skladovanie, lyžiareň, wellness pre ubytovaných návštevníkov s predpokladanou súčasnou návštevou maximálne 20 ľudí.

Prestavba Jasnej pokračuje, pribudnúť má projekt Lavender

Vizualizácie projektu Lavender v Jasnej Zdroj: EIA/Lavender Jasná

Na prízemí má byť  umiestnená vstupná hala s lobby barom s priestorom na raňajky a kongresovou miestnosťou s kapacitou 50 ľudí. Raňajkáreň má byť prepojená na exteriérovú čiastočne krytú terasu. V dvoch štandardných podlažiach má byť  umiestnených 24 apartmánov s priemernou výmerou 39 štvorcových metrov. V podkroví sú na dvoch úrovniach naplánované štyri apartmány s plochou asi 120 štvorcových metrov.

Stavať chcú už v máji

Objekt Vila Lavender je trojpodlažný, navrhnutý ako polyfunkčný objekt. V suteréne je naplánované parkovanie a priestory pre prenájom (predajňa, bar, služby a pod). Na ostatných podlažiach sú štyri apartmány s priemernou výmerou 80 štvorcových metrov, v podkroví je jeden apartmán s výmerou 90 štvorcových metrov a kotolňa.

Komplex má obsluhovať parkovisko pre 46 automobilov. So stavebnými prácami by chcel investor začať už v priebehu mája tohto roka. Projekt by mal byť hotový o tri roky neskôr. Otvorenie predpokladá na zimnú sezónu 2021/2022. Celkové náklady vyčíslil investor na 2,2 milióna eur.

Prestavba Jasnej pokračuje, pribudnúť má projekt Lavender

Pozemky, na ktorých má vyrásť projekt Lavender v Jasnej Zdroj: EIA/Lavender Jasná

Projekt predkladá úradom spoločnosť Lavender Jasná, ktorá vznikla v marci minulého roka a doteraz nebola mediálne známa. Je však personálne prepojená na mestského poslanca v Liptovskom Mikuláši Mateja Géciho, ktorý v zámere figuruje ako projektový manažér.

V Jasnej a jej okolí pokračuje mohutná developerská výstavba. Asi najvýraznejším projektom je komplex od spoločnosti Tatry Mountain Resorts, ktorá chce vytvoriť v turistickom stredisku nové centrum. „Našou ambíciou je vytvoriť akési horské mestečko, kde bude k dispozícii viacero možností na využitie voľného času – od obchodov cez kaviarne, reštaurácie až po wellness služby,“ uviedol pred rokom predseda predstavenstva TMR Bohuš Hlavatý.