Nový hotel, ktorý dostal pracovný názov Apartmánový wellness hotel Jasná, má vyrásť v lokalite oproti podniku Happy End. Zo severnej a západnej strany má byť ohraničený lesom, z juhu príjazdovou cestou a z východnej strany cestou a hotelom Ostredok. Pozemky, ktorých sa má dotýkať výstavba, sú dnes zarastené lesným porastom.

Stovky lôžok

Podľa investora je areál vo vlastníctve Pozemkového spoločenstva Ploštín a Urbáru Vrbica Pozemkového spoločenstva a má s nimi uzatvorené dlhodobé nájomné zmluvy. Hotel má byť osadený na podnoži pozostávajúcej z troch podzemných podlaží a má byť zložený z troch ubytovacích blokov.

„Ubytovanie je plánované v piatich podlažiach. Opticky je objekt z polohy pohybu peších vnímaný ako šesťpodlažný. Tri podlažia „ponorené“ pod túto úroveň sú vnímateľné len z pohľadov minimálneho pohybu osôb zo západnej strany objektu,“ píše investor v zámere, ktorý aktuálne posudzujú úrady.

V Jasnej pripravujú nový obrí hotel, má mať 615 lôžok

Pozemky, na ktorých má vyrásť Apartmánový wellness hotel Jasná Zdroj: EIA/ISO Invest

Na prvom podzemnom až druhom nadzemnom podlaží má byť podľa investora umiestnený minipivovar. Hotel má zaberať všetky podlažia. Na prvom a druhom podlaží majú byť umiestnené odbytové priestory. Celkovo má hotel ponúkať 615 lôžok v 165 apartmánových izbách.

Počítajú aj s jazerom

Súčasťou komplexu má byť aj novovybudované jazierko. „Západne od apartmánového wellness hotela Jasná je z dôvodu výskytu obojživelníkov v danej lokalite navrhované jazierko napájané z toku Otupianka. Jazierko je navrhnuté so stálou hladinou vody a sypanou hrádzou nepresahujúcou výšku tri metre,“ naznačuje investor.

V Jasnej pripravujú nový obrí hotel, má mať 615 lôžok

Pohľad na usporiadanie celého komplexu Zdroj: EIA/ISO Invest

Celý komplex má obsluhovať 181 parkovacích stojísk v interiéri, ďalších 63 má byť k dispozícii na pozemkoch v okolí stavby. So stavebnými prácami by chceli v Jasnej začať v októbri budúceho roka, hotel plánuje privítať prvých hostí v decembri 2019. Celkový rozpočet odhadol investor na 31 miliónov eur.

Za projektom stojí spoločnosť ISO Invest, ktorá nebola doteraz spomínaná v médiách. V jej orgánoch pritom sedí Peter Dzúrik, ktorý bol aj jej jediným spoločníkom. Jeho meno je v regióne dobre známe, keďže bol okresným šéfom strany Smer. Tohto postu sa vzdal ešte v roku 2008. Neskôr bol tri roky členom dozornej rady v spoločnosti Martinská teplárenská. Podľa agentúry Sita požičal Smeru koncom roka 2006 viac ako 162-tisíc eur, strana pôžičku o rok na to vrátila.

Jasná aktuálne zažíva developerský boom. Len pár stoviek metrov od tohto hotela vyrastá komplex Damian Jasná Hotel Resort & Residences, ktorý bude prvým päťhviezdičkovým rezortom v lokalite. V príprave sú pritom aj ďalšie projekty na čele s vybudovaním nového centra Jasnej.