Developerská spoločnosť ConvergenCE získala stavebné povolenie pre obchodné centrum Solivaria v Prešove. V prvej fáze bude k dispozícii 25-tisíc m2 prenajímateľných priestorov. Nákupné centrum vyrastie na mieste areálu bývalého podniku ZPA Křižík, pri križovatke ulíc Východná a Solivarská, neďaleko autobusovej a vlakovej stanice a oproti prevádzkam Tesca, Nay a Baumaxu.

Prešovčania budú nakupovať v Solivarii

Z objektu ostane zachovaný komín, na ktorom bude umiestnená „UFO reštaurácia”. Okrem komína s reštauráciou, ktorý je so 105 metrami stále najvyššou stavbou v Prešove, bude charakteristickým prvkom centra aj veľké klzisko, hovorí Martin Biro, retailový konzultant spoločnosti CB Richard Ellis. Podľa neho výhodou bude lokalita, ktorá umožní aj obyvateľom z okolia využiť možnosti nakupovania.

Riaditeľ pre development v investorskej spoločnosti Europa Capital Erik Ruane vo vyhlásení spoločnosti uviedol: “Teší nás, že sme získali povolenia v takom krátkom čase a v príprave na bezprostrednú výstavbu sme odštartovali tender na úvodný balík prác.” V budúcnosti počíta developer s rozšírením o ďalších 10-tisíc m2.

Prešovčania budú nakupovať v Solivarii

Europa Capital a ConvergenCE spolupracujú okrem tohto aj na projektoch Eiffel Square a City Point 9 v Budapešti a Zala Park v Zalaegerszegu. Vlani ConvergenCE dokončil kancelársku budovu 57020>Park One v Bratislave.

Vizualizácie - ConvergenCE