Varšava  v Poľsku je moderným mestom výškových budov a mrakodrapov, kde je súboj o rôzne prvenstvá v tomto sektore stále živý.

Slovenský developer HB Reavis tam stavia v rámci projektu Varso Place najvyššiu budovu s výškou 230 metrov a so stožiarom, kde konečná výška dosiahne 310 m. Budova má dve vyhliadkové plošiny – vo výške 230 metrov a vo výške 205 metrov so stromami.

Nedávno prišla s vlastným tromfom spoločnosť Ghelamco Poland, ktorá je lídrom na poľskom trhu komerčných nehnuteľností. V jej modernom mrakodrape Varsava Unit na kruhovom objazde Daszyňskiego je nezvyčajná atrakcia – presklená vyhliadka na mesto Skyfall Varsava.

Plošina sa vykláňa z budovy

Inšpiráciou bolo podľa výkonného riaditeľa pre strednú a východnú Európu v Ghelamco Jeroena van der Toolena podujatie Noc múzeí. Firma pozvala verejnosť do kancelárie na 41. poschodí v budove Varsava Spire. Prišli tisíce ľudí a nápad bol na svete.

Obyvatelia hlavného mesta radi navštevujú výškové stavby, veľmi obľúbená je napríklad budova Parku kultúry a vedy s výškou 231 metrov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa