Od začiatku tohto týždňa prebieha posledná fáza rekonštrukcie podchodu. Doteraz boli zrekonštruované Nástupište č. 1, Nástupište č. 2 a vstup Nová tržnica. Práve pri vstupe od trhoviska bol vybudovaný nový výťah, osadený nový eskalátor, kompletne zrenovované schodiská a obklady stien.

Podľa plánov

„Dobrá správa pre Bratislavčanov je, že práce na rekonštrukcii podchodu na Trnavskom mýte idú podľa plánu a podchod naberá reálne kontúry,“ povedal počas kontrolného dňa primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Posledná fáza sa dotkne aj verejnosti. Investor aktuálne zatvoril prechod z Vajnorskej ulice a od Istropolisu. Na ich mieste dôjde k demontáži eskalátorov a vybudovaniu podobných prístreškov ako pri vstupe od Novej tržnice. V interiéri sa bude celoplošne opravovať dlažba, stropy a osadenie svietidiel. Dokončovať sa bude aj kanalizácia, vzduchotechnika, chladenie, ako aj obchodné priestory.

Podchod na Trnavskom mýte otvoril nové časti a prezradil prvých nájomcov

Podchod na Trnavskom mýte Zdroj: TREND Reality

Zmeny sa nedotknú len samotného podchodu, ale aj jeho okolia. „Opravujeme chodníky pri vstupoch, meníme dopravné značenia, maľujeme zábradlia, osádzame nové koše a dávame preč zbytočné stánky i reklamné plochy,“ uviedol primátor.

Prví nájomcovia

Investor hovorí o tom, že aktuálne dokončujú priestory určené pre obchodné prevádzky. „Celý blok bude rozdelený na gastroprevádzky a služby,“ uviedol Slavomír Jankovič, obchodný riaditeľ spoločnosti Immocap Group. Podľa jeho slov sa už dnes obsadenosť prevádzok pohybuje na úrovni 95 percent.

Padli už aj prvé mená nájomcov. „Svoje predajne tu budú mať Terno a predajca kvetín Kulla. Pri vstupe z Istropolisu bude kaviareň, okrem nej aj hot-dogy, fornetti a pizza,“ uviedol pre TREND Reality S. Jankovič. Podľa jeho slov došlo k drobným zmenám pri jednotlivých prevádzkach, ale celková predajná plocha sa nemenila a bude na úrovni 1 300 štvorcových metrov

Podchod na Trnavskom mýte otvoril nové časti a prezradil prvých nájomcov

Podchod Trnavské mýto - vizualizácia Zdroj: Immocap Group

Podľa informácií TREND Reality otvorí v podchode Terno svoj nový koncept Kraj. Celkovo má byť v podchode 18 predajní. „Najbližších týždňoch už budeme odovzdávať prevádzky tak, aby si jednotliví nájomcovia mohli predajne pripravovať vo vlastnej réžii,“ naznačil S. Jankovič.  

Kompletná rekonštrukcia podchodu, ktorý bol otvorený v roku 1975 a denne ním prejde 30-tisíc ľudí, má byť ukončená v lete. Prevádzkovať podchod bude Immocap, ktorý má priestor prenajatý na 15 rokov s päťročnou opciou. Do obnovy investuje 2,5 milióna eur, ďalších 1,2 milióna vynaloží mesto na výmenu eskalátorov a opravu okolia.