Supernova na Slovensku získala svoje prvé objekty pre viacerých nájomníkov. Konkrétne ide o štyri obchodné centrá, ktoré sú známe pod názvom Max. Nachádzajú sa v krajských mestách Trnava, Trenčín, Nitra a Poprad. Nákupné centrá zahŕňajú obchodné priestory s rozlohou približne 15- tisíc štvorcových metrov, čo teda spolu predstavuje viac ako 60- tisíc štvorcových metrov.

Projekty sú neoddeliteľnou súčasťou príslušných miestnych komunít už viac ako desať rokov. Ponúkajú širokú škálu obchodov, reštaurácií, priestorov na podujatia či kiná. Hlavnými nájomcami sú predajcovia potravín i medzinárodné značky odevov a ďalších doplnkov. Súčasťou priestorov sú i už spomínané kiná.

„Je skvelé, že sa nám podarilo urobiť tento krok, a tak zaujať kľúčovú pozíciu v oblasti nehnuteľností v maloobchode, pre nás už na piatom trhu,“ uviedol Markus Pinggera, generálny riaditeľ spoločnosti Supernova.

Tá vykoná vizuálnu a technickú revíziu projektov, a to vrátane osobitného zamerania sa na zelené témy. Všetky štyri obchodné centrá budú optimalizované a certifikované podľa štandardu ekologickej energetickej efektívnosti, ako sa to zavádza aj vo všetkých ostatných centrách spoločnosti Supernova. Skupina sa zaviazala dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do konca roka 2023.

Supernova je medzinárodná spoločnosť so sídlom v Grazi, ktorá sa zameriava na rozvoj a správu maloobchodných nehnuteľností v Rakúsku, Chorvátsku, Slovinsku, Rumunsku a na Slovensku. Jej súčasné portfólio zahŕňa 81 projektov v hrubej hodnote 1,85 miliardy eur. Na Slovensku spravuje sieť 11 hobby marketov Obi. Tá na slovenský trh prišla po skončení pôsobenia značky Baumax.

Ďalšie dôležité správy