Novú budovu dokončil CTP počas leta. Pôvodný objekt s rozlohou približne 11-tisíc štvorcových metrov bol rozšírený o ďalších približne 4-tisíc štvorcových metrov.

Jediný nájomca budovy bude firma TRW Automotive. Tá má v hale, na ktorú je dostavba priamo napojená, už existujúcu výrobu automobilových brzdových systémov a riadiace bezpečnostné systémy.

Výroba posilňovačov

Spoločnosť už teraz zamestnáva približne 600 ľudí. V nových priestoroch plánuje vyrábať elektronické posilňovače riadenia pre osobné automobily.

„V súčasnosti prechádza automobilový priemysel náročným obdobím. Technologické zmeny, zmeny v systémoch dopravy a spotrebiteľskom správaní spolu s potrebou reagovať na ekologické výzvy nútia jednotlivé spoločnosti investovať v enormnom rozsahu,“ hovorí Milan Šesták, riaditeľ slovenskej pobočky TRW Automotive.

„Tieto štrukturálne zmeny sa v súčasnosti stretli s cyklickým poklesom dopytu a zvýšeným politickým napätím v súvislosti s nastavením globálnych obchodných vzťahov. Sme radi, že sa v tomto prostredí rastúcej neistoty podarilo nášmu závodu v Novom Meste rozšíriť priestory a v dlhodobom horizonte si upevniť si pozíciu,“ dopĺňa. 

Nová hala susedí s výrobným závodom francúzskej firmy Pellenc, ktorá vyrába stroje pre vinohradníctvo, vinárstvo a pestovanie olív a so zbernými surovinami.

Z južnej strany fabriky je voľný pozemok, ktorý patrí firme PESCA International. Tá sa podľa svojej webovej stránky zameriava na technické a emisné kontroly. 

Slovensko je investične zaujímavé 

Developer CTP avizuje, že má záujem na Slovensku ďalej expandovať. „Naším cieľom je organický rast 15-20 percent ročne a udržanie vysokej obsadenosti portfólia nad úrovňou 95 percent, čo sa nám úspešne darí,“ tvrdí Ivan Pastier, Senior Business Development Manager CTP. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa