Logistický park, ktorý pripravuje developerská firma Doas, je situovaný na okraji mestskej časti Rača a vyrastie v už existujúcom priemyselnom areáli. Nebudú sa búrať všetky prevádzky, časť budov zostane zachovaná.

„Nový logistický park by mal nahradiť existujúci areál Doas, ktorý bude čiastočne asanovaný. Účelom navrhovanej činnosti je na uvoľnenej ploche vybudovanie troch nových halových objektov určených primárne pre logistické a skladové činnosti s vlastným zázemím so súvisiacou dopravnou a technickou infraštruktúrou a plochami zelene. Súčasťou navrhovanej činnosti vo vyčlenených priestoroch hál budú plochy nerušiacej ľahkej priemyselnej výroby,” píše sa v zámere, ktorý investor predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Tri veľké haly 

Na štvorhektárovom pozemku majú byť tri objekty, tie budú riešené ako jednoduchý kubus nad obdĺžnikovým pôdorysom.

Každá hala bude obsahovať administratívne priestory, ktoré budú poskytovať okrem vlastných funkcií aj zázemie pre zamestnancov areálu ako šatne či sociálne zariadenia.

Investor plánuje spustenie výstavby v roku 2021 a dokončiť by ho chcel do troch rokov. Celkové náklady by sa mali vyšplhať na 4,5 milióna eur.

Nový logistický park má vytvoriť 370 pracovných miest, spolu s existujúcimi prevádzkami v areáli bude celkovo zamestnávať 420 ľudí.

Známe meno 

Doas je bratislavská investično-developerská spoločnosť, ktorá vznikla pred 25 rokmi. Od roku 1997 sa venuje bytovej a komerčnej výstavbe.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa