Konštrukcia plánovanej haly je navrhnutá ako jednopodlažný železobetónový prefabrikovaný skelet. Krajné moduly haly bude tvoriť administratívna budova.

Celková rozloha projektu bude 28-tisíc metrov štvorcových. Z toho zastavaných má byť 8,9-tisíca metrov štvorcových.

„Plánovaná je výstavba a následná prevádzka výrobno-skladovej haly spolu s jej príslušným technologickým vybavením, administratívnymi a sociálnymi priestormi, skladovacími priestormi, priľahlou infraštruktúrou a vegetačnými a sadovými úpravami,“ píše investor v zámere projektu.

Všetko pre nákladiaky

Celá výroba by sa má zamerať na výrobu drevených paliet. Projekt však počíta s tým, že časť haly bude určenej na služby. Medzi služby, ktoré má hala poskytovať, investor počíta autoumývareň, autoservis a pneuservis.

Posledné dve menované majú slúžiť pre nákladné a osobné vozidlá a investor ich plánuje prevádzkovať. Podľa plánov budú situované priamo vo výrobno-skladovej hale.

Nitrianský investor

O územné rozhodnutie žiada firma Titrans Tibora Ballabáša. Tá je v meste známa vďaka tomu, že sa venuje nákladnej doprave. Napriek tomu, že vznikla až koncom roka 2012 jej tržby sa už tri roky pohybujú na úrovni 4,7 milióna eur.

Tibor Ballabáš sa podľa obchodného registra vyskytuje vo viacerých firmách s podobným zameraním. 

Očakávaná expanzia

Celkové náklady plánovanej investície na výstavbu investor odhaduje na 2,5 milióna eur. Investor na otázky TRENDU neodpovedal. Zdá sa, výstavba haly bude doplnenie existujúceho podnikania. Podľa dokumentácie vidí investor projekt ako zaujímavú príležitosť, vďaka vybudovaniu susednej automobilky Jaguar Land Rover.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa