Bratislavský magistrát aktuálne informoval, že vo februári tohto roka vydal developerovi záväzné súhlasné stanovisko aj k druhej etape projektu Mlynské nivy – Košická.

V tejto lokalite naplánoval HB Reavis celkovo päť administratívnych budov, ktoré zaberú plochu trojuholníkového tvaru na rohu nového bulváru Mlynské nivy a Košickej ulice.

Päť budov a centrálny park 

V tejto lokalite je výstavba plánovaná v dvoch etapách. V prvej vznikne výšková kancelárska budova s 27 nadzemnými podlažiami, vedľa nej ďalšia 10-podlažná budova s administratívnou funkciou pozdĺž Mlynských nív a infraštruktúra s vjazdovou rampou v podzemí. Súhlasné stanovisko k tejto etape dostal developer ešte vlani.

Aktuálne odobrenie sa týka pokračovania projektu, v ktorom sa počíta s ďalšími tromi administratívnymi budovami, ako aj dobudovaním trojpodlažného podzemia s garážami, ktoré prepojí všetkých päť budov.

Výstavba sa bude realizovať aj na pozemkoch zo strany Chalupkovej ulice, kde sa momentálne nachádza dočasná autobusová stanica respektíve veľká odstavná plocha pre autobusy.

Vzniknú tu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa