Rekonštrukcia najznámejšieho košického hotela, známeho pod názvom Slovan, bude ukončená v decembri tohto roka. Po opätovnom otvorení ponesie meno Doubletree by Hilton. Premenuje sa vďaka franchisingovej zmluve, ktorú s hotelovou sieťou Hilton Hotels uzavrela firma Interhouse Košice, a.s.

Vlastníkmi 95983 target=blank>tejto projektovej firmy, ktorá realizuje rekonštrukciu košického hotela, sú spoločnosť Diamond Hotels Cyprus Limited, blízka finančnej skupine J&T a košický podnikateľ Július Rezeš. Hovorca J&T Maroš Sýkora neprezradil výšku ich akcionárskych podielov. Nepredpokladá, že na novembrovom otvorení hotela bude prítomná aj dedička rodinného majetku Paris Hilton.

Hotel Slovan bude Doubletree by Hilton

Rekonštrukcia hotela si vyžiada celkové náklady vo výške zhruba 800 miliónov korún. „Ide o pomerne rozsiahlu rekonštrukciu, ktorou sa nemení len vzhľad hotela, ale celkovo i jeho filozofia,“ hovorí Juraj Marko, projektový manažér spoločnosti J&T Real Estate, ktorá je developerom projektu.

Zrekonštruovaný hotel ponúkne 160 dvojlôžkových izieb, osem hotelových apartmánov a dve izby pre postihnutých hostí. V prvom podzemnom podlaží pribudne wellness a fitness pre hotelových hostí. Novinkou tiež bude parkovací dom pre vyše 200 áut. Ten vyrastie v tesnom susedstve hotela, ktorý bude mať dokopy trinásť podlaží. Pribudnú aj nové obchodné priestory.

Zmení sa aj poloha hlavného vchodu do hotela, ktorý už nebude tak ako doteraz z Hlavnej, ale z Rooseweltovej ulice. Jeho presunutie vyplýva zo zámerov košického magistrátu rozšíriť pešiu zónu až po koniec Hlavnej ulice. „Preto sme spolu s rekonštrukciou riešili otázku parkovania a umiestnenia hlavného vchodu tak, aby bol prístupný motorovým vozidlám,“ vysvetľuje J. Marko.

Vizualizácia - J&T