Zámer Hobby Parku Sekčov na Rusínskej ceste predstavila projektantská a developerská spoločnosť Atrios vlani v novembri krátko po tom, čo kúpila pozemky od Immofinanzu, ktorý tu kedysi plánoval postaviť nákupné centrum Arkadia.

Hobby Park má pozostávať z dvoch samostatných obchodných domov s nákupnou plochou 8 819 a 3 090 štvorcových metrov. Na východ od nich, pri potoku Sekčov a v susedstve Eperie, má centrum doplniť predajňa Hornbachu.

Bude ju tvoriť klasický prízemný monoblok s rozmermi 206 x 81 metrov a výškou 9,5 metra. Celková úžitková plocha dosiahne 13 816 štvorcových metrov. Hlavná fasáda bude orientovaná na západ, kde bude parkovisko. Severná fasáda pôjde pozdĺž Rusínskej cesty.

Predajňa bude rozdelená na tri časti – stavebné centrum Baumarkt, záhradné centrum Gartenmarkt a vonkajší sklad Drive-in. Pozdĺž zadnej steny bude umiestnený dvojpodlažný sociálno-administratívny vstavok.

„Na druhej strane okružnej zásobovacej komunikácie, oproti vonkajšej ploche Drive-in, sa nachádza kryté parkovisko pre osobné automobily s kapacitou 42 parkovacích miest, prestrešené oceľovou konštrukciou,“ približuje zámer. Spolu s vonkajším parkoviskom sa počíta s celkovo 305 parkovacími miestami.

Hornbach ide do Prešova, predajňu postaví pri Eperii

Pozemky, na ktorých má vyrásť projekt Hobby Park Sekčov Zdroj: EIA/Atrios

Predbežné termíny realizácie hovoria o výstavbe komunikácií a prípojok od apríla do augusta tohto roka a výstavbu samotného objektu od októbra do júla 2019. Celkové odhadované náklady dosahujú osem miliónov eur.

Hornbach má na Slovensku tri predajne – v Bratislave v Ružinove a Boroch a v Košiciach v mestskej časti Západ. Pri otvorení zatiaľ najnovšej predajne v Boroch pred piatimi rokmi hovorila firma o ďalších plánoch rozvoja. Spomínali sa krajské mestá Žilina, Nitra, Trnava či Trenčín.

Atrios okrem projektovania a developovania komerčných nehnuteľností, aktuálne napríklad dokončuje logistické centrum pre Asko v Trenčíne, stavia v spolupráci s rakúskym partnerom aj bytový projekt Rezidencia na Kolibe.