HB Reavis len nedávno informoval o akvizícii dvoch pozemkov v Nemecku, s developmentom na jednom z nich už spoločnosť začala. Ide o dvojhektárové územie na adrese Landsberger Allee 104 v berlínskej časti Pankow medzi mestskými štvrťami Friedrichshain a Prenzlauer Berg.

Pozemok je súčasťou zhruba 50-hektárového areálu Alter Schlachthof, bývalého bitúnka, ktorý bol spustošený náletmi počas druhej svetovej vojny, no fungujúceho až do roku 1991. Ide o rozvojové územie v širšom centre Berlína, kde prebieha revitalizácia a počíta sa s ďalšou výstavbou.

Pôvodný projekt prekreslili  

Predošlý vlastník pozemkov chcel v lokalite vybudovať nákupné centrum, voči čomu sa ale postavili obyvatelia. Prekážal im očakávaný hluk a v petícii argumentovali najmä tým, že v okolí je obdobných centier dostatok. Naopak, ľuďom chýbali skôr školy, voľnočasové centrá či škôlka.

Plán na výstavbu kongresového centra z roku 2008, ktorého súčasťou mala byť zóna s veľkou nákupnou plochou, napokon zmietli aj po nátlaku obyvateľov a miestnych poslancov zo stola.

HB Reavis, ktorý projekt prevzal, 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa