K Eurovea City spustil JTRE v týchto dňoch novú webstránku, v ktorej prehľadne zobrazuje, ako bude zóna pri Dunaji vyzerať po dokončení.

V celej štvrti Eurovea City bude pri zarátaní už funkčných stavieb ako Tower 115, Panorama City a Business aj prvej fázy Eurovey 1 470 bytov, 95-tisíc štvorcových metrov obchodných plôch, 285-tisíc štvorcových metrov kancelárií a kongresové centrum s plochou 8-tisíc štvorcových metrov.

Na trh pôjde 551 bytov

Predaj bytov ešte developer nespustil. Najviac nových bytov – 389 jednotiek – pribudne v 46-podlažnom mrakodrape Eurovea Tower s potvrdenou výškou 168 metrov. JTRE pritom avizuje aj 20 luxusných bytov a mezonetov.

V mrakodrape bude tiež lobby a obchodné priestory. Parkovanie je riešené v podzemí, do nákupného centra Eurovea prejdú rezidenti suchou nohou. Vežiak by mal byť dokončený v roku 2022.

Eurovea City má finálnu podobu, hotová bude v roku 2023. Pozrite si nové vizuály

Eurovea City (vizualizácia) Zdroj: JTRE

Administratívne povolenia k nemu developer postupne vybavuje, k územnému rozhodnutiu prišlo mestskej časti Staré Mesto viacero odvolaní. JTRE od marca realizuje v zóne sanáciu, ku ktorej už platné povolenia má.

Nové byty budú k dispozícii aj v pokračovaní nábrežného bytového domu Eurovea Riverside, ktorý sa napojí plynule na dokončenú susednú výstavbu. JTRE potvrdilo

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa