Stavebný úrad mestskej časti zverejnil na webe rozhodnutie, ktoré schvaľuje zámer developera. Povolenie sa týka šiestich stavebných objektov, ktoré budú tvoriť novú časť zóny.

JTRE získal odobrenie pre podzemnú garáž, rozšírenie nákupného centra, bytový dom na nábreží, dve administratívne budovy, ako aj obytnú vežu, ktorá má byť prvým bratislavským mrakodrapom.

Developer už zároveň mestskú časť žiada v samostatnom konaní o povolenie úprav na Pribinovej a Čulenovej ulici. Ešte v lete získala spoločnosť povolenie na odstraňovanie ekologickej záťaže na pozemkoch, na ktorých má vyrásť nový obchodno-rezidenčný komplex.

Dominantou bude Eurovea Tower

Ak developer získa stavebné rozhodnutie, nič nebude brániť tomu, aby sa komplex Eurovea 2 začal budovať. Nachádzať sa bude na území ohraničenom Pribinovou ulicou zo severu, z východu mostom Apollo, zo západu Euroveou a z juhu nábrežím Dunaja, ako aj pamiatkovo chránenou budovou skladu č. 7.

Dominantou Eurovey 2 má byť mrakodrap Eurovea Tower – 168-metrový vežový bytový dom so 47 nadzemnými podlažiami s posledným ustúpeným pre techniku. V objekte bude 210 bytov – 108 dvojizbových, 54 trojizbových, 27 štvorizbových a 21 päť- a viacizbových. Okrem toho tu bude 62 ateliérov a 117 apartmánov.

Byty budú v mrakodrape 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa