Pribúdajúce obchodné predajne na Slovensku a v strednej Európe si vyžadujú zvýšené nároky na skladové plochy. Tak okrem logistických parkov zameraných na automotive alebo elektrotechniku budú hojnejšie vyrastať aj distribučné centrá.

Jedným z takých je aj distribučná centrála obchodného reťazca C&A, ktorá bude obsluhovať trhy na Slovensku, Česku, Maďarsku a Poľsku. Na ploche 20-tisíc m2 tu bude skladovať, triediť, kontrolovať a dodávať tovar do 80 predajní.

Distribučná centrála C&A vzniká na Považí


Distribučné centrum C&A bude otvorené v máji.

Developerom parku je ProLogis, najväčší hráč na svetovom logisticko-priemyselnom trhu. Väčšinu priestorov na ploche 45-tisíc m2 obsadí práve maloobchodný módny reťazec a logistická firma Joebstl.

Logistický park sa nachádza medzi diaľnicou a areálom spoločnosti Hella v obci Kočovce, časť Rakoľuby. Investičné náklady na park, ktorý bude tvoriť päť skladových hál, predstavujú zhruba 750 miliónov korún.

Distribučná centrála C&A vzniká na Považí

Ako portálu TRENDreality.sk prezradil hovorca spoločnosti C&A Herbert Asamer, pre projekt developerskej skupiny ProLogis sa rozhodli z dôvodu vzájomnej spolupráce už v minulosti. Pritom zavážilo aj umiestnenie parku v strategickej lokalite stredu Európy.

V súčasnosti má obchodný reťazec predajne na slovenskom trhu len v Bratislave. Ako potvrdil H. Asamer, na jeseň tohto roku C&A plánuje otvorenie ďalších troch nových prevádzok na Slovensku. Pravdepodobnými mestami budú Nitra a Košice, umiestnenie tretej predajne je v štádiu rokovaní.

Foto - C&A