Farba kameňa, pšenice, zeme či ostatné odtiene prírody poskytujú neskutočné množstvo inšpirácií pre každý domov. Pri navrhovaní interiéru je však dobré začať od podlahy. A to doslovne.

Veľká plocha podlahy totiž ovplyvní celkový pocit z interiéru, určí smer a ohraničí farebnosť. V priestore, ktorý nižšie predstavujeme, však už podlaha bola položená, keďže šlo o už obývaný dom. Klienti však chceli po rokoch bývania priestor zmodernizovať a oživiť. Neutrálny odtieň podlahy im tak poskytol odrazový mostík pri výbere ostatných farieb.

Zadanie majiteľa domu bolo jasné. Plánoval zjednotiť priestor farebnosťou a materiálmi, do priestoru chcel umiestniť veľký stôl pre šesť osôb, pohodlnú sedačku a TV zostavu. Celkom klasické požiadavky na jednu obývačku.

Návrh obývačky v prírodných farbách od interiérovej dizajnérky.
Zdroj: Jasna Design
Návrh obývačky v prírodných farbách od interiérovej dizajnérky.

Zjednocujúci prvok

Aby rekonštrukcia nebola len o výbere jednotlivých prvkov umiestnených vedľa seba, bolo potrebné niečo, čo priestor zjednotí a zároveň ozvláštni. Rozhodlo sa teda pre zaujímavú drevenú konštrukciu na strope, ktorá pokračuje aj na stenách, a spája sa s nábytkom.

Tento esteticky prvok jasne definuje jedálenskú časť a zhora vizuálne oddeľuje od obývacej časti. Medzi jednotlivé dosky na stropnej konštrukcii sa umiestnili malé reflektory, a tak sa vyriešilo osvetlenie jedálenského priestoru. Stôl z dubového masívu je skombinovaný so stoličkami a decentnou lavicou z rovnakého dreva.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa