Skelet stál na brehu rieky Nitra v centre krajského mesta 11 rokov. Výstavba pri Brezovom háji sa začala ešte v roku 2007 a termín dokončenia mal byť jeseň 2008.

Skupina ICT Istroconti plánovala obchodno-zábavné centrum s vyše 100 predajňami a prenajímateľnou plochou 27-tisíc štvorcových metrov. Ohlásení boli aj konkrétni nájomcovia.

Developer však práce v roku 2008 stopol. Dôvodom boli právne spory o pozemky a spochybnenie stavebného povolenia. Neskôr zas nevedel nájsť finančného partnera. Pozemky vlastnila cirkev, investor ich mal pôvodne prenajaté, no v súčasnosti sú už v jeho vlastníctve. 

V pláne bol aj hotel a kancelárie

Na projekte istý čas spolupracovala spoločnosť ICT Istroconti s Doprastavom, celý zámer sa na papieri rozširoval aj o hotel, byty a kancelárie. Nič z toho sa však neposunulo do fázy realizácie.

V roku 2016 ICT Istroconti oznámil, že našiel nového partnera na dostavbu centra. Veľkolepejší projekt opätovne okresal len na byty a obchodné centrum v susedstve. S výstavbou chcel developer začať v roku 2017, ale aj tento termín sa napokon ukázal ako nereálny. Projekt však dostal finálne kontúry a premenoval sa na Promenada Living Park.

Zástupca developera zároveň na nitrianskej radnici prezentoval detaily – hovoril o tom, že komplex s bytmi, obchodmi a službami budú zo strany rieky lemovať reštaurácie s vonkajšími terasami, súčasťou malo byť klzisko, vodná plocha a dve detské ihriská.

Výstavbu potom zdržalo vybavovanie povolení. Dnes však už developer má 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa