„Ministerstvo životného prostredia nám koncom januára vyznačilo právoplatnosť na záverečnom stanovisku k procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie, ktoré bolo vydané v máji minulého roka. S nitrianskym stavebným úradom aktuálne riešime vypísanie stavebného konania," informoval manažér projektu Peter Kuliffay zo spoločnosti Living Park, ktorá je investorom projektu.

Zmena termínu dostavby

Keďže stavebné povolenie je závislé od procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie, pôvodne prezentované termíny dostavby sa podľa slov Kuliffaya posunuli. „Urobíme všetko pre to, aby sme dodržali najneskorší termín otvorenia na jar 2020,“ potvrdil.

Prestavbou a dostavbou jestvujúceho železobetónového skeletu, ktorý je súčasťou pôvodného zámeru výstavby obchodného centra Citypark Nitra, vznikne multifunkčný komplex Promenáda so zmiešanými funkciami pre obchod, služby, gastroprevádzky, oddych, relax a bývanie.

Investícia za 50 miliónov

V dvojpodlažnom obchodnom centre bude 23-tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy, v dvoch nadstavbách budú na treťom podlaží umiestnené prevádzky detský svet a fitnes. V priestoroch komplexu vzniknú aj tri štvorpodlažné pavlačové bytové domy so 60 bytmi, parkovací dom a podzemná garáž.

Dostavba skeletu pri rieke Nitra sa posúva do fázy stavebného konania

Promenáda Living Park - vizualizácia Zdroj: SITA/Living Park, DKLN

Investor odhaduje celkové náklady na realizáciu stavby na 50 miliónov eur. V obchodných priestoroch by malo vzniknúť približne 290 pracovných miest, ďalších 90 pribudne v stravovacích zariadeniach a kaviarňach.