Súčasťou multifunkčného komplexu budú obchody, služby, byty, gastronomické prevádzky, detské ihriská a plochy pre relax. Na dvoch podlažiach vznikne 23-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy.

Promenádu Living Park majú zo strany rieky lemovať reštaurácie s vonkajšími terasami. Ako informoval predseda predstavenstva spoločnosti Living Park Marek Hajóssy na verejnom prerokovaní zámeru na nitrianskej radnici, súčasťou Promenády Living Park by malo byť aj klzisko, vodná plocha a dve detské ihriská.

Skelet z nitrianskeho nábrežia zmizne, dostavba sa má začať tento rok

Promenáda Living Park - vizualizácia Zdroj: SITA/Living Park, DKLN

Zámer počíta aj s výstavbou troch bytových domov s 90 bytmi, v ktorých bude bývať približne 340 obyvateľov. Predpokladaný termín začatia výstavby je september – október 2017 a ukončenie výstavby v roku 2019 – za predpokladu, že investor hladko získa všetky povolenia.

Výstavba Promenády Living Park si vyžiada zmeny v oblasti dopravy. Cieľom je zabrániť tomu, aby vznikali zápchy zo Zobora a v centre mesta. Okružná križovatka ulíc Napervillská, Mostná, Nábrežie mládeže a Brezový háj sa má rozšíriť o jeden jazdný pruh, pribudnú aj ďalšie spevnené plochy a cyklotrasa.

Na žiadosť mesta zostane zachovaný jednosmerný prístup spod Zobora do Brezového hája. Súčasná cesta medzi areálom bývalého minigolfu v Brezovom háji a skeletom sa rozšíri. Z tejto komunikácie bude prístup do hromadných garáží pre obyvateľov aj návštevníkov a tiež prístup do zásobovacieho dvora. K zámeru môže ešte verejnosť posielať pripomienky do 3. februára na ministerstvo životného prostredia.

Skelet z nitrianskeho nábrežia zmizne, dostavba sa má začať tento rok

Promenáda Living Park - vizualizácia Zdroj: SITA/Living Park, DKLN