Stavba Lakeside park 02 je pred finišom

Stavba administratívnej budovy Lakeside park 02 v bratislavskom Novom Meste dosiahla svoju plnú výšku 13 podlaží. Stavebné práce sa začali koncom februára 2020. Tento kancelársky projekt bude napríklad svojím systémom vzduchotechniky či bezdotykovými technológiami prvou anticovidovou budovou na Slovensku.

Ukončenie výstavby Lakeside park 02 od spoločností Immocap a Wood & Company je naplánované na druhý kvartál roka 2022. Hrubú stavbu realizovala spoločnosť Skanska a v prácach pokračuje až do finále generálny dodávateľ japonská Takenaka. Projekt prinesie 14 370 štvorcových metrov kancelárskych priestorov.

Lakeside Park 02
Neprehliadnite

V bratislavskom Lakeside parku 02 odovzdali hrubú stavbu. Smerujú k finále

Logistika Geisu sa presťahuje k Triblavine

Slovenská časť skupiny Geis, medzinárodného poskytovateľa komplexných logistických služieb, sa koncom roka presťahuje zo Senca do priestorov vo VGP Parku Bratislava. Nachádza sa v oblasti Triblaviny.

V prvej fáze bude Geis využívať 8-tisíc m2 vnútornej plochy, k tomu zodpovedajúce vonkajšie plochy a odstavné plochy. S ohľadom na plánovaný počet desiatok nákladných automobilov odbavovaných v jednej chvíli, sú nové priestory výrazne efektívnejšie, ako existujúce v Senci. Odbavenie nákladných automobilov sa bude realizovať aj cez rampu.

Logistický VGP Park Bratislava
Neprehliadnite

Logistika Geisu sa presťahuje do cross-dockového terminálu v oblasti Triblaviny

V Záhradných sadoch má byť 1000 obyvateľov

V širšom centre krajského mesta Prešov vyrastá od roku 2018 nová rezidenčná štvrť pod názvom Záhradné sady. Jej developerom je spoločnosť Platea Nova Development, ktorá tu vlastní rozsiahle zcelené územie s rozlohou 120-tisíc m2.

Výstavba je rozdelená do nasledujúcich desiatich rokov. Po realizácii by v nej malo bývať približne 1 000 obyvateľov. Od roku 2021 aktuálne stavia tretiu fázu, kde má byť 63 bytov a obchodné priestory. Projekt má vydané právoplatné stavebné povolenie na materskú školu. Na trh v Prešove prišlo v posledných rokoch viacero nových projektov, ktoré posúvajú kvalitu a očakávania zákazníka na vyššiu úroveň

Záhradné sady v Prešove
Neprehliadnite

Záhradné sady prinesú Prešovu novú štvrť s približne tisíc obyvateľmi

Stop reklamnému smogu v Bratislave

Bratislavské mestské zastupiteľstvo schválilo v októbri zmenu územného plánu v súvislosti s reguláciou reklamných stavieb. Vďaka nej mesto môže zásadne obmedziť ich umiestňovanie na svojom území. Nebude možné získať stavebné povolenie alebo ohlášku na reklamnú stavbu, ktorú v danej zóne územný plán po novom nepovoľuje.

Reklamné stavby legálne umiestnené podľa doterajších pravidiel nezmiznú okamžite, výrazne sa ale obmedzí osádzanie nových reklám a postupne sa bude znižovať počet tých, ktorým vypršia povolenia alebo vzťah k pozemku.

Primacialny palac v Bratislave, magistrat hlavneho mesta, magistrat Bratislavy, sidlo primatora Bratislavy
Neprehliadnite

Bratislava chce urobiť poriadok s reklamným smogom pri cestách

Opravy na Trenčianskom hrade

Na Trenčianskom hrade urobili od začiatku septembra rôzne obnovy a rekonštrukčné práce za takmer 75-tisíc eur vrátane DPH. Podľa informácií z Trenčianskeho múzea v Trenčíne, rekonštrukciou prešla strecha hradnej Matúšovej veže.

Zrekonštruovalo ju múzeum, pretože zatekalo do jej podkrovia. Opravy veže boli realizované postupne, od roku 1978 do roku 1999. Projekt sa uskutočnil s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR vo výške 38-tisíc eur.

Okrem montáže novej strešnej krytiny ošetrili drevenú časť krovu Matúšovej veže aj proti drevokaznému hmyzu. Začali sa tiež práce na novej ochodzi na budove kasárne, ktoré financuje Trenčiansky samosprávny kraj.

Vstup na Trenčiansky hrad cej Južné opevnenie
Neprehliadnite

Na Trenčianskom hrade ukončili rekonštrukčné práce za takmer 75 000 eur