S oficiálnym predajom bytov začal projekt vyrastajúci na Mlynských nivách ešte koncom roka 2016. Priemerná cena za štvorcový meter sa vtedy zmestila pod tritisíc eur. Najdrahšie byty na najvyšších poschodiach sa však do ponuky dostávajú až v týchto dňoch.

Cez šesťtisíc za štvorec

Kolekcia bytov s názvom Penthouses & Panoramatic Collection Apartments sa nachádza na najvyšších troch poschodiach v každej z troch rezidenčných veží. Developer hovorí o tom, že byty spĺňajú investičné kritériá. „Na celom svete je len málo projektov od Zahy Hadid ponúkajúcich penthousy a všetky patria k tomu najlepšiemu, čo realitný trh v danej krajine ponúka,“ hovorí Jozef Šimek, vedúci oddelenia predaja a marketingu v Penta Real Estate.

Najdrahší byt sa nachádza v prvej rezidenčnej veži a má cez 260 štvorcových metrov obytného priestoru a ďalších 35 štvorcových metrov v rámci dvoch lodžií a terasy. Predajca zaň pýta 1,7 milióna eur. Cena na štvorcový meter tak vychádza okolo 6 126 eur.

Byty sú orientované na tri svetové strany a ich súčasťou je okrem hlavného vchodu aj samostatný vchod, keďže ich dispozícia umožňuje vytvoriť akýsi menší byt v byte, určený napr. pre hostí či pomocný personál.

Aj ďalšia kolekcia

Developer hovorí o tom, že byty sú uspôsobené tak, aby sa na terasu dala umiestniť vírivka a do spálne aj sauna. „Samozrejmosťou je priestor pre veľký šatník s výhľadom či vyššie svetlé výšky a vysoké interiérové dvere. Majiteľom život určite spríjemní aj možnosť vlastného preskleného vínneho baru alebo prioritné volanie výťahu,“ píše developer.

Sky Park spustil predaj penthousov, najdrahší vyjde na 1,7 milióna eur

Výhľad z bytu na najvyššom podlaží v projekte Sky Park Zdroj: Penta Real Estate

Okrem penthousov sú v ponuke aj byty vyššieho štandardu s názvom Panoramatic Collection. Situované sú na 27. a 28. poschodí. Celkovo je ich v projekte 36. „Aj keď iba v týchto dňoch spúšťame ich predaj, o nadštandardné byty je veľký záujem a v predpredaji pre registrovaných klientov sa už zarezervovala viac ako polovica z celkového počtu,“ hovorí J. Šimek.

Developer poukazuje na to, že byty sa predávajú oproti zahraničiu za oveľa nižšie ceny. „Penthousy v projektoch od Zahy Hadid sa predávajú v zahraničí spravidla v sumách od niekoľko miliónov eur, napríklad najdrahší byt v projekte Zaha Hadid 520 West 28th v New Yorku stál takmer 50 miliónov dolárov,“ porovnáva J. Šimek.

Aj keď patria penthousy medzi najluxusnejšie byty na trhu, absolútne najdrahšie nie sú. O 78-tisíc eur drahší byt ponúka neďaleký projekt Panorama City od J&T Real Estate. Developer si to mohol dovoliť, keďže jeho projekt je už dokončený. Výstavba troch veží projektu Sky Park sa už začala, s ich dokončením počíta developer v roku 2020.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.