Základom pri zostavovaní rebríčka bolo, aby developer zverejnil cenu, za ktorú nehnuteľnosť predáva. Do rebríčka sa následne dostal len jeden byt za jeden projekt. V opačnom prípade by hrozilo, že zastúpenie budú mať len dva projekty. Ďalším kritériom bolo, aby projekt mal aspoň 20 bytových jednotiek. Eliminovali sa tým malé projekty v lukratívnych lokalitách, ktoré často nezverejňujú ceny a nemajú ani oficiálnu stránku.

7. Gansberg

Panorama, Sky Park či City Gate. Pozrite si najdrahšie slovenské byty

Pôdorys bytu v projekte Gansberg Zdroj: ITB

Koliba je lokalitou, ktorá tradične láka bonitnejšiu klientelu. Inak tomu nie je ani v projekte Gansberg od developera ITB. V ponuke nájdete aj päťizbový byt s rozlohou takmer 200 štvorcových metrov. Jeho cena atakuje hranicu 800-tisíc eur.

Plocha bytu: 198,10 m²
Celková plocha: 236,97 m²
Cena: 790 117 eur

6. Einpark

Panorama, Sky Park či City Gate. Pozrite si najdrahšie slovenské byty

Pôdorys bytu v projekte Einpark Zdroj: Corwin

Nový projekt od developera Corwin vyrastá oproti Inchebe. Najdrahšie byty nájdete na 18. podlaží. Oba stoja zhodne 803-tisíc eur. Hlavným lákadlom je výhľad z najvyššieho poschodia i dvojica terás. Kým jeden je už rezervovaný, druhý je stále v predaji.

Plocha bytu: 168,27 m²
Celková plocha: 208,39 m²
Cena:  803 675 eur

5. Blumental Residence

Panorama, Sky Park či City Gate. Pozrite si najdrahšie slovenské byty

Pôdorys bytu v projekte Blumental Zdroj: Corwin

Osloviť luxusnejšiu klientelu chce aj projekt Blumental Residence. V jeho cenníku svieti byt na piatom podlaží. Developer si ho cení na niečo vyše 817-tisíc eur. Apartmánový byt ponúka päť izieb i terasu s rozlohou niečo cez 122 štvorcových metrov.

Plocha bytu: 203,92 m²
Celková plocha: 326,34 m²
Cena: 817 021 eur

4. Zuckermandel

Panorama, Sky Park či City Gate. Pozrite si najdrahšie slovenské byty

Pôdorys bytu v projekte Zuckermandel Zdroj: J&T Real Estate

Projekt sa v posledných dňoch dostal do pozornosti médií najmä vďaka bývaniu premiéra Petra Pellergriniho. Developer nechcel vytvoriť luxusný projekt, v jeho ponuke však nájdete aj byt, ktorý takým je. Jeho cenovka atakuje 900-tisícovú hranicu. Hlavným benefitom bytu na najvyššom poschodí je výhľad na Dunaj.

Plocha bytu: 152,50 m²
Celková plocha: 192,79 m²
Cena: 879 840 eur

3. City Gate

Panorama, Sky Park či City Gate. Pozrite si najdrahšie slovenské byty

Pôdorys bytu v projekte City Gate Zdroj: PSJ Hydrotranzit

Jeden z najdrahších bytov na realitnom trhu nájdete aj v komplexe City Gate. Projekt v Starom Meste má za sebou turbulentnú minulosť. V roku 2009 sa dokonca menil majiteľ, keď sa Orco dostalo do problémov a rezidenčný projekt získal hlavný dodávateľ PSJ Hydrotranzit.

V roku 2012 ponúkol majiteľ byty na prenájom, s ich predajom začal až pred rokov. Najvyššiu cenu v ponuke má štvorizbový mezonetový byt s rozlohou takmer 180 štvorcových metrov. Majiteľ zaň pýta necelých 900-tisíc eur. Hlavným lákadlom je poloha v centre Bratislavy.

Plocha bytu: 178,65 m²
Celková plocha: 285,7 m²
Cena: 899 000 eur

2. Sky Park

Panorama, Sky Park či City Gate. Pozrite si najdrahšie slovenské byty

Návrh usporiadania bytu v Sky Parku Zdroj: Penta Real Estate

Aj keď na stránke Sky Parku ešte nenájdete cenník luxusných penthousov, ich ceny sú už určené. Najdrahší byt má byť situovaný na 29. poschodí a developer zaň pýta niečo cez 1,7 milióna eur. Konkrétnu sumu predajca nechcel zverejniť.  Okrem výhľadu priamo na Bratislavský hrad má lákať aj na samostatný vchod, keďže jeho dispozícia umožňuje vytvoriť akýsi menší byt v byte, určený napríklad pre hostí či pomocný personál.

„Predávame ho ako holobyt, keďže klienti majú záujem prispôsobiť si ho svojím predstavám a vybrať si za pomoci vlastného architekta napríklad menej dostupné materiály či vybavenie bytu. Dispozične však byt ráta s možnosťou umiestniť vírivku na terasu alebo saunu priamo do jednej zo spální,“ prezrádza pre TREND Reality hovorca Penta Real Estate Gabriel Tóth.

Plocha bytu: cez 260 m²
Celková plocha: cez 300 m²
Cena: cez 1,7 milióna eur

1. Panorama City

Panorama, Sky Park či City Gate. Pozrite si najdrahšie slovenské byty

Pôdorys bytu v projekte Panorama City Zdroj: J&T Real Estate

Aj keď od dokončenia projektu Panorama City ubehli už dva roky, v projekte nájdete aj byty, ktoré sú stále na predaj. Pred niekoľkými mesiacmi sa dostal do ponuky byt na najvyššom poschodí, ktorý ponúka developer za niečo vyše 1,7 milióna eur. „Byt je už dokončený, nie je to holobyt. Naša spoločnosť už v minulosti predala niekoľko bytov v podobnej cenovej relácii. Majiteľ dostáva hotový produkt v nadštandarde a môže si ho upravovať podľa vlastného vkusu a uváženia,“ hovorí pre TREND Reality Daniela Stričková, hovorkyňa J&T Real Estate.

V byte sú podľa developera napríklad kamenné obklady na podlahách a terase, kameň v kúpeľniach, kamenné obklady krbu, nadštandardné zariaďovacie predmety, zabudované svietidlá, nadstropné chladiace jednotky, podlahové vykurovanie či inteligentné ovládanie bytu.

Plocha bytu: 249 m²
Celková plocha: 342,64 m²
Cena: 1 7880 000 eur

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.