Medzi Devínskym dvorom na Opletalovej ulici a Bystrickou ulicou vyrastú tri päťpodlažné bytovky a parkovisko pre 198 áut. Projekt je zameraný najmä na menšie byty s jednou a dvomi izbami, ktoré tvoria tri štvrtiny ponuky.

Doplnené sú o trojizbáky na okrajoch a prízemí domov a štvorizbové byty s terasami na ustúpenom najvyššom podlaží bytoviek. Parkovanie je navrhnuté len na povrchu pozdĺž trojice domov a príjazdovej cesty. Napojená je novým odbočením z Bystrickej ulice, presne oproti Ľubovníkovej ulici.

Návrh umožňuje prípadné budúce napojenie aj na Opletalovu ulicu, ktoré by išlo cez pozemok Devínskeho dvora. Areál tohto projektu je však súkromný. Spoločnosť Benuga Slovakia tu doteraz dokončila tri etapy s dvomi stovkami bytov, prebiehajúca štvrtá etapa má priniesť ďalších 54 jednotiek.

Pri Volkswagene sa počíta s trojicou nových bytoviek

Bytové domy Bystrická - mapka Zdroj: Bystrická

Pozemok projektu Bystrická má rozlohu vyše 1,5 hektára, je oplotený a dlhšie nevyužívaný, sú na ňom zvyšky garáží. Výstavba podľa návrhu architektonického štúdia Siebert + Talaš by sa mala začať na budúci rok a trvať dva roky. Developer odhaduje výšku investície na osem miliónov eur.

Investorom projektu je spoločnost Bystrická, s.r.o. Patrí do skupiny Iuris Group, ktorá postavila bytové projekty ako Bôrik, Dornyk, Octopus, Triangel Čierna Voda a pripravuje Beethovenovu alej v Piešťanoch s bývaním, hotelom a aquaparkom. Iuris v posledných rokoch predával viacero pozemkov. Na dlhšie ponúkanom pozemku pri Kuchajde vlani predstavil návrh komplexu s vyše stovkou bytov a obchodmi.