Septimo 2 je dostavbou dlhšie rozostaveného objektu na rohu Úderníckej a Gogoľovej ulice, informuje architekt a manažér projektu z developerskej spoločnosti VI Group Ivan Németh. Prinesie 35 obytných jednotiek v trojpodlažnej budove so štvrtým podlažím v podobe zakončenia pôvodnej výťahovej šachty.

Ponuku tvoria najmä dvojizbové byty a apartmány, doplnené jedným jednoizbovým apartmánom na najvyššom podlaží a tromi trojizbovými apartmánmi. Zaujímavosťou je svetlá výška skeletu 3,6 metra daná pôvodným účelom využitia.

Pri Matadorke postaví VI Group aj Septimo 2

Septimo 2 - vizualizácia Zdroj: VI Group

Celkovo Septimo 2 prinesie 24 apartmánov a 11 bytov. Prevaha nebytových priestorov je dôsledkom požiadaviek územného plánu. Svetlotechnické obmedzenia sa týkajú len piatich priestorov pri susediacich halách.

Výmery bytov a apartmánov sa pohybujú od 23,6 štvorcového metra pri jednej izbe s cenou necelých 63-tisíc eur, od 35 do 47 m2 pri dvojizbových a okolo 78 m2 pri trojizbových jednotkách. Ceny dvojizbákov dosahujú od necelých 90-tisíc do 108-tisíc eur a trojizbáky vyjdú na vyše 160-tisíc eur. Štvorcový meter tak vychádza zhruba v rozmedzí 2 000 až 2 400 eur v štandarde.

Projekt disponuje 48 parkovacími miestami. Z nich 14 bude v podzemnej garáži, ktorá vznikne prestavbou pôvodne navrhnutého CO krytu, v predaji sú za 7 200 eur. Ďalších 11 stojísk pribudne šikmo na Gogoľovu ulicu a 23 na parkovisku pri obslužnej komunikácii za objektom. Cena vonkajších stojísk je šesťtisíc eur. Pivničné kobky vyjdú od necelých dvoch tisícok po 3 500 eur.

„Predaj projektu sme spustili koncom februára. Výstavba sa začne v júni tohto roka a kolaudáciu plánujeme v štvrtom štvrťroku 2019,“ približuje I. Németh. Severne od objektu, bližšie pri Úderníckej ulici, neskôr pribudne aj menšia kancelárska budova, dodáva.

Pri Matadorke postaví VI Group aj Septimo 2

Septimo 2 - vizualizácia

Projekt nadväzuje na pôvodné Septimo nielen menším rozsahom, ale čiastočne aj architektúrou, keď omietku na fasáde dopĺňajú farebné zábradlia lodžií z plexiskla. „Komixové zvýraznenie hmôt“, ako nazýva vystúpené časti architekt, vznikli na základe požiadavky stavebného úradu.

Bytovku Septimo s 39 bytmi a apartmánmi dokončila VI Group pred vyše tromi rokmi na malom pozemku na Úderníckej ulici za dvojicou vežiakov Vienna Gate. V jeho susedstve je vo výstavbe už tretia fáza projektu Petržalské dvory.

Septimo 2 nevyrastie v priamom susedstve jednotky, ale na križovatke Úderníckej s Gogoľovou ulicou, oproti kúpalisku Matador. VI Group tu kúpila pozemok s vyše desať rokov rozostavaným skeletom. Pôvodne sa tu začalo stavať zdravotné stredisko továrne, neskôr rozostavaný objekt predali a mal sa zmeniť na kliniku Koch. Stavebné povolenie získala v roku 2011.

Pri Matadorke postaví VI Group aj Septimo 2

Septimo 2 - súčasný stav skeletu Zdroj: Google StreetView

Na zmene projektu začal developer pracovať pred dvomi rokmi a po získaní povolenia na zmenu stavby pred dokončením začiatkom tohto roka pozemok kúpil.

VI Group má aktuálne vo výstavbe alebo v kolaudácii päť projektov – dokončuje sa Panónka a Kubik, rozostavané sú Starý háj a Matadorka v Petržalke a Vila Ľadová v Starom Meste. Mimo Bratislavy pripravuje developer na Orave výstavbu apartmánového domu Vila Zuberec. Kým prvé tri spomínané sú už vypredané, v Matadorke si našli majiteľa zhruba dve tretiny z 335 bytov a vo Vile Ľadová tri štvrtiny z 34 obytných jednotiek.