VI Group postaví pri križovatke Úderníckej a Kopčianskej ulice objekt pozostávajúci z dvoch častí – 29-podlažnej budovy s výškou 85 m a šesťpodlažného krídla. Vo vnútri medzi nimi vznikne parkovací dom s jedným podzemným a štyrmi nadzemnými podlažiami, ktorý bude mať zelenú strechu s oddychovou zónou a multifunkčným ihriskom.

Na prízemí vznikne 15 obchodných priestorov a materská škôlka. Celková plocha občianskej vybavenosti tvorí vyše 1 200 štvorcových metrov. V Matadorke bude 491 parkovacích miest, z toho 373 v garážovom dome.

Predaj bytov sa začal koncom januára. V týchto dňoch VI Group dala do predaja aj zvyšné jednotky na najvyšších poschodiach. „Aktuálne je v projekte predaných viac ako 110 bytov,“ hovorí Juraj Duška, konateľ developerskej spoločnosti.

Začína sa výstavba Matadorky, napreduje aj susedný projekt

Matadorka Zdroj: VI Group

V Matadorke prevažujú dvoj- a trojizbové byty doplnené o zopár jednoizbových a štvorizbových. Výmery sa pohybujú od 30 do 120 štvorcových metrov. Ceny dosahujú od 84-tisíc do 430-tisíc eur. Kým na nižších podlažiach sa na začiatku predaja pohybovali okolo 1 700 až 1 900 eur za štvorcový meter, na najvyšších podlažiach idú aj tesne nad tri tisícky.

Na pozemku sa už začali prípravné práce, aktuálne sa búra hala bývalej továrne. Následne sa začne stavať. Ukončenie výstavby je plánované do konca roka 2019, noví obyvatelia by sa mali sťahovať na jar nasledujúceho roka.

Priamo v susedstve Matadorky vlastní pozemky spoločnosť Neo-Real. Zámer ich zástavby predstavila v septembri 2015. Nedávno požiadala o vydanie územného rozhodnutia. Postaviť tu chce v dvoch etapách štyri polyfunkčné bytové domy s výškou šesť až dvanásť podlaží.

Spolu vznikne 308 bytov, vyše tisíc štvorcových metrov občianskej vybavenosti a 383 parkovacích miest. V tretej etape, ktorá nie je obsahom aktuálnej žiadosti, plánuje ešte administratívnu budovu. Projekt Neo-Realu je zakreslený aj v nových vizualizáciách od VI Group, ktoré sú súčasťou tohto článku.

Začína sa výstavba Matadorky, napreduje aj susedný projekt

Matadorka - aktuálne prebieha búranie haly a príprava staveniska Zdroj: VI Group

Na okraji areálu sa pripravuje aj menší projekt Smartti. Developerská spoločnosť YIT Slovakia minulý mesiac predložila zámer na výstavbu štyroch domov so 143 malometrážnymi bytmi a apartmánmi na posúdenie vplyvov na životné prostredie. YIT spolupracuje aj na projekte spoločnosti Hydronika Nova na susedných pozemkoch v rámci areálu Matadoru.