Na okraji hlavného mesta sa rozrastá ponuka bývania. Či už v Jarovciach, Rusovciach alebo Čunove. Záujemcovia si môžu vybrať, či chcú byt v niektorej z novovybudovaných bytoviek alebo si radšej kúpia pozemok a postavia dom.

V závere minulého roka finišoval napríklad bytový projekt Jantár v Jarovciach, radové domy kolaudovali v projekte Mladé Čunovo a rozostavané sú napríklad bytovky Melrose Rusovce. V tejto mestskej časti sa dopredávajú aj posledné pozemky v rámci projektu Lesopark Rusovce.

Developerom je spoločnosť VYV Residence, s.r.o. Z celkovo 24 parciel s výmerami od 600 až po vyše 1 400 štvorcových metrov zostali voľné posledné tri. Rezervovaných je podľa oficiálnej webovej stránky projektu ďalších päť pozemkov. Za štvorec pýta investor 258 eur vrátane DPH.

Pozemky v Lesoparku skoro vypredané

Parcely sú blízko rusovského lesoparku, jazier a hrádze. V roku 2010 firma dokončila stavebné práce na infraštruktúrach. Majitelia pozemkov mohli s výstavbou rodinných domov začať na jar tohto roka.

Obytné projekty sa množia aj na opačnej strane Dunaja. Kým obyvatelia spomínaných okrajových častí Bratislavy narážajú pri cestovaní do mesta na problémy s preťaženými mostami, ľudia z Rovinky či Dunajskej Lužnej sa zachytávajú v dopravnom lieviku pred Bratislavu.

Napriek tomu pribúdajú aj týchto častiach nové projekty. Napríklad v Dunajskej Lužnej by na 12 hektároch Pri sušiarni mali vyrásť rodinné domy – tak samostatne stojace, ako aj radové, bytovky aj polyfunkcia.

Foto – Lesopark Rusovce