Po projekte menších a lacnejších bytov v Stupave pod názvom Agátky skúša developer Retep Slovakia, s.r.o. šťastie za Bratislavou s predajom pozemkov. V obci Dubová za Modrou ponúka 60 parciel s výmerou od 440 až po vyše 1100 štvorcových metrov.

Väčšina má rozlohu okolo šesť až sedem stoviek štvorcov. Na začiatku predaja pýtal developer za štvorcový meter 50 eur, aktuálne je cena o dve eurá vyššie. „Zvyšovať sa bude podľa dopytu,“ uviedla Jana Zámečníková z predávajúcej realitnej kancelárie ABC Reality.

Podľa oficiálnej webovej stránky projektu si majiteľa zatiaľ našlo sedem pozemkov, ďalších dvadsať je rezervovaných. Spoločnosť predáva len parcely, stavba rodinného domu je na každom vlastníkovi. Požiadať o stavebné povolenie môže po uhradení sto percent z ceny pozemku.

Po Agátkach pozemky v Dubovej

Momentálne developer naťahuje inžinierske siete. Budúci týždeň podľa J. Zámečníkovej plánuje začať s budovaním komunikácií. S kolaudáciou tak sietí ako aj komunikácie sa počíta do konca tohto roka.

V Stupave developer na prelome rokov dokončil obytný projekt Agátky, v rámci ktorých ponúka zhruba stovku bytov s výmerou od 30 po 80 m2 za 1350 až 1500 eur za štvorec vrátane DPH. Firma na jar ohlásila druhú etapu Agátok, ktorá má priniesť cez päťdesiat bytov, najmä jedno- a dvojizbových.

Pozemky na rodinné domy sa pripravujú aj pri Malackách, v blízkosti golfového areálu White Eurovalley Golf park. Prvých 30 parciel predáva investor, spoločnosť Kelia, s.r.o. zo skupiny Wisdom Investments, za 79 eur za štvorec.

Medzi Trnavou a Sereďou, v obci Majcichov je na predaj necelá tridsiatka pozemkov. Spoločnosť Amina Real, s.r.o. za štvorcový meter pýta 70 eur.

Foto – Retep Slovakia