Kampaň je pokračovaním teasingových bilbordov z posledných týždňov hovoriacich o rande s mestom. Projekt ponúka v tejto fáze 112 bytových jednotiek, z čoho je niekoľko apartmánov. Vyrastú v piatich blokoch s najviac ôsmimi podlažiami.

Počíta sa s jeden- až štvorizbovými bytmi s výmerami od 33 po viac než 200 štvorcových metrov. Ich ceny sa po prepočte pohybujú najčastejšie na úrovni okolo 2 700 eur/m2 s DPH, niektoré sú o niečo lacnejšie, iné drahšie. Napríklad trojizbový byt s výmerou necelých 84 štvorcov a balkónom na piatom podlaží jedného z blokov stojí 226-tisíc.

Parkovanie vznikne v podzemí, prvá etapa počíta s 343 státiami a ďalšími na povrchu. Investor chce ponúkať aj dlhodobý prenájom pre rezidentov. "Občianskej vybavenosti venujeme veľkú časť prízemia, predpokladáme potraviny, drogériu, reštauráciu, kaviareň a menšie služby. V rezidenčnej časti nebudú krčmy," hovorí Ivan Valent, predseda predstavenstva Corwin Capital.

Prvá etapu chce developer začať stavať na jar a dokončiť do konca roka 2016. Druhá fáza je v povoľovacom procese. "Ak budú podmienky na trhu podobné dnešným, očakávame, že druhou etapou projekt ukončíme a nebudeme ju už ďalej rozdeľovať," hovorí I. Valent. Celkové dokončenie predpokladá na rok 2018.

Namiesto tabakovej továrne vyrastie Blumental – na začiatok stovka bytov

Blumental - vizualizácia Zdroj: Corwin Capital

Podľa starších informácií sa v druhej etape počíta s ďalšími desiatkami až stovkou bytov a apartmánov, ako aj novým námestím otvoreným smerom do Radlinského. Nadviaže na plánovanú administratívnu vežu v časti najbližšie k Račianskemu Mýtu. Za architektúrou stoja ateliéry A1 Architecture a collegium.

Blumental vyrastie na pozemkoch niekdajšej tabakovej továrne, ktorá je už dlhšie zbúraná. Parcely predtým vlastnili košickí podnikatelia Ladislav Krajňák a Juraj Kamarás. Dnes patria firme CC Gama, s.r.o., dcére Corwin Capital, ktorá stojí za projektmi Rinzle a Záhrady Devín.

Čerstvo predstavená novostavba má neďaleko konkurenciu v podobe komplexu Pri mýte od investičnej skupiny Penta. Taktiež počíta s verejnými priestranstvami a rôznorodým mixom bytov v cenách okolo 2 100 až 2 200 eur/m2.

Na predstavení prvých bytov v rámci bývalého pivovaru Stein priamo oproti Blumentalu pracuje aj spoločnosť YIT, ceny bytov zatiaľ nie sú známe. A konkurenciou môže byť aj niekoľko zostávajúcich bytov v susednom komplexe Nová Mýtna, kde sú ceny podobné ako v Blumentali.