Zastavaná plocha projektu nazvaného Polyfunkčný dom Premiére by sa tak rozrástla takmer o dve tretiny a podlahová plocha o vyše desatinu. Narástol by aj počet parkovacích miest zo 127 na 199. Zmenou projektu chce Finep posilniť bytovú funkciu stavby a minimalizovať obchodné a kancelárske plochy. Nepôjde však už o luxusné bývanie, s ktorým developer počítal ešte pred krízou.

Celkovo by tu malo vzniknúť 260 obytných jednotiek. Z nich 169 má byť apartmánov a 91 prevažne malých bytov. V bytovej skladbe prevládajú jednoizbové, ktorých má byť 64. Doplní ich 18 dvojizbákov, šesť trojizbákov a tri štvorizbové byty. Komerčné priestory majú zaberať necelú tisícku štvorcových metrov na najnižších podlažiach.

Blok pozostáva z piatich objektov. Dva rozostavané sa zmenia len vnútri, pri ďalších dvoch sa zväčší objem a bude nutná zmena stavebného povolenia. Finep pridáva aj nový terasovito ustupujúci objekt smerom do nárožia Šancovej a Beskydskej ulice, na mieste bývalých zberných surovín. Architektonické riešenie vychádza z projektu pre zmenu stavebného povolenia z roku 2008.

Byty budú všade od prvého poschodia, iba oproti budove YMCA až od tretieho. Na prízemí majú byť komerčné priestory, vstupy do domov a garáže. V objekte pri YMCA sú na nižších podlažiach aj kancelárie. Garáže sú aj v troch podzemných podlažiach, vjazd je naplánovaný z Beskydskej ulice.

Zastavený skelet na Šancovej chce Finep zväčšiť

Polyfunkčný dom Premiére - nová vizualizácia Zdroj: Finep Premiére

Roky zastavená stavba na Šancovej ulici má dlhú históriu. Pôvodný developer Istroreal získal povolenia na jednotlivé etapy už v rokoch 2001 a 2002. O tri roky neskôr požiadal o zmenu už rozostavanej budovy z ôsmich na 23 podlaží. Aktivisti rozhodnutie napadli na súde. Aj preto sa stavba zbrzdila. Neskôr sa menili majitelia. Finep, ktorý postupne buduje masový bytový projekt Jégého alej v bratislavskom Ružinove, ju získal v roku 2008 a predstavil novú podobu.

Povolená stavba mala mať päťpodlažnú podnož a 23-podlažnú vežu s výškou 71 metrov. Rozostavaný skelet dvoch objektov siaha do výšky štyroch a ôsmich podlaží, pri treťom objekte bola vybudovaná základová doska v treťom podzemnom podlaží.

Finep avizoval novú architektonickú štúdiu v októbri. Chcel ju najprv prekonzultovať so stavebnými orgánmi a po získaní všetkých stanovísk a povolení začať čo najskôr s výstavbou. V zámere predloženom štátnym orgánom uvádza predpokladaný začiatok dostavby apríl 2015 s dokončením do dvoch rokov. Predpokladané náklady vyčísľuje na 11,74 mlióna eur.