Developerská spoločnosť Grunt pripravuje predaj stavebných pozemkov na Čiernej vode. Táto obytná zóna leží tesne za Bratislavou a patrí do obce Chorvátsky Grob v okrese Senec. Parcely by mali podľa člena predstavenstva firmy Romana Feranca vzniknúť v dvoch územiach v rôznych lokalitách.

Prvým je priestor po pravej strane cesty z Čiernej vody do Chorvátskeho Grobu hneď za nedávno vybudovaným obytným súborom pre manažérov koncernu Kia. Na necelých štyroch hektároch plochy by tu mali pripraviť zhruba 60 pozemkov s rozlohou 6 až 7 árov.

Grunt ide na Čiernu Vodu

Budú určené na individuálnu výstavbu, Grunt sa ich chystá ponúkať po vybudovaní inžinierskych sietí. Spolu s nimi by sa mali podľa R. Feranca predávať za ceny bežné v tejto lokalite, teda zhruba 150 eur za štvorcový meter.

Druhou lokalitou je približne 7-hektárové územie po ľavej strane cesty z Čiernej vody do Ivanky pri Dunaji. Tam by malo vzniknúť približne sto parciel, na ktorých Grunt plánuje budovať siete až neskôr – o rok-dva.

“Sú teda vhodné skôr ako investícia do budúcnosti, nie na okamžitú výstavbu domov,“ vysvetľuje R. Feranec. Ich ceny by sa mali pohybovať zhruba na polovičnej až dvojtretinovej úrovni zasieťovaných pozemkov.

V lokalite Čierna voda sa pripravuje alebo stavia niekoľko veľkých areálov s rodinnými domami, prípadne menšími bytovkami. Najďalej sú Monarská alej izraelskej firmy Vara, ktorá pripravuje aj 144976>druhú fázu s 300 pozemkami. Podobne veľká je zóna Triangel od Iurisu, či ďalšie plány ruských, talianskych a iných firiem.

Grunt ide na Čiernu Vodu

Grunt pôvodne rozbehol svoje účinkovanie na realitnom trhu výkupom a prípravou pozemkov na výstavbu najmä v bratislavskej Mlynskej doline v lokalite Staré grunty. Neskôr sa pustil do výstavby v 138365>lokalite Slanec nad Peknou cestou v Krasňanoch.

V súčasnosti stavia aj na Kolibe a pripravuje menšie bytovky v širšom centre hlavného mesta. Veľké plány má aj v mestskej časti Rača, kde 158835>projektuje stovky bytov pri Kadnárovej ulici a na Východnom.

Ilustračné foto - Peter Kremský