Keď TREND písal vlani v lete o projekte Dve sýpky, ktorý je na začiatku bratislavskej mestskej časti Jarovce, mal byť bytový komplex dokončený už na konci roka 2020. Pandémia a pomalé úrady spomalili aj tento developerský zámer z dielne dvoch firiem.

Za projektom stojí spoločnosť Dynastion, ktorá sa doteraz angažovala skôr vo financiách a známy architekt Martin Paško so svojim ateliérom DF Creative Group. Ten sa venuje oživovaniu industriálnych budov nielen v Bratislave. Spojenie kapitálu a skúsenosti architekta sa vyplatilo. V Dvoch sýpkach vidieť citlivú ruku architekta, ale aj peniaze firmy Dynastion.

TREND: MARTIN PAŠKO - ARCHITEKT
Neprehliadnite

Industriálne budovy predražujú developerom projekty, ale oplatí sa ich zachovať

Posun kolaudácie

Plánovaná kolaudácia celého projektu je na konci júna. To je posun o pol roka oproti plánom z vlaňajšieho leta. Developeri sľubujú, že kolaudovať by sa mali všetky objekty v areáli naraz, hoci v čase návštevy TRENDu boli priestory historických Dvoch sýpok mierne pozadu oproti obytným priestorom. V bytoch už chýbali len drobnosti, ale v sýpkach aj omietky či priečky. Stavitelia veria, že do konca mája budú aj historické Dve sýpky dokončené.

„Už dnes prebiehajú tri kolaudácie v súvislosti s napojením celej stavby na novú trafostanicu a na vyvolanú prekládku BVS,“ vysvetľuje M. Paško. Priznáva však, že pre pandemickú situáciu bude na viaceré nadväzujúce kolaudácie treba viac času. Sťažuje sa najmä na lehoty úradov, ktoré sa v dnešnej výnimočnej situácii prirodzene, predlžujú.

„Každopádne námestie sa otvorí v lete, hneď ako to bude možné,“ uzatvára architekt. Vlani bolo ešte oficiálne otvorenie námestia plánované na 1.mája tohto roka.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa