Na Mlynských Nivách v Bratislave sa zahusťuje priestor dokončenými projektami bytov aj kancelárii. Okrem už dokončenej kancelárskej budovy Nivy Tower z dielne HB Reavisu či Sky Parku od Penta Real Estate je pred dokončením aj vežiak Discovery Residence.

Jeho developerom je RMC Properties Slovakia, kde je v predstavenstve aj Jozef Brhel s rodinou, označovaný za sponzora strany Smer-SD. Bytová 22 poschodová obytná veža bola prvý krát predstavená už v roku 2017. Výstavba sa po určitom omeškaní spustila v prvej polovici roka 2019.

Meškanie bolo spôsobené aj tým, že Discovery Residence bola pôvodne navrhovaná s iným názvom, dizajnom aj investorom. Pôvodne sa stavba mala volať Discovery Tower, developerom bol CKM Reality a architektom ateliér HFD Architects. Neskôr projekt odkúpila firma RMC Properties a prerobila ho. Tento devepoper má na konte už postavený menší bytový projekt Dubravia v bratislavskej Dúbravke. Stavia aj luxusné vily na španielskom ostrove Tenerife.

Obytná veža Discovery Residence vyrastá vedľa administratívneho komplexu Apollo II v bratislavskom Ružinove. V minulosti tam stál štátny priemyselný závod BAZ. Pôvodne stavebník plánoval, že  prví majitelia bytov by mali stavbu využívať už v lete 2019. Ukončenie stavby teraz developer posúva na koniec tohto roka. 

„Momentálne realizujú vertikálne železobetónové konštrukcie na najvyššom poschodí budovy. Dosiahnutie finálnej výšky železobetónového skeletu je plánované v prvej polovici februára,“ informuje Michaela Kizeková, marketingová manažérka Discovery Residence. Kolaudáciu očakáva  koncom tohto roka, prípadne začiatkom roka 2022.

Guthaus
Neprehliadnite

Rezidenčný projekt Guthaus v bratislavskom Novom Meste bude kolaudovať možno už tento rok

Zmeny v projekte

Aj pôvodné plány v detailoch celého projektu sa na poslednú chvíľu mierne korigujú. Na jeseň minulého roka stavebník požiadal o zmeny stavby pred dokončením, ktoré mu mestská časť Ružinov aj schválila. Z návrhu vyplýva, že objekt bude mať nižšie stropy či menšie okná. V niektorých bytoch sa okna úplne zrušili, ale len v miestnostiach, ktoré sú šatníkmi. Niekde sa nahrádzajú murované priečky za sadrokartónové.

„Zlepšili sme praktickú stránku pri zariaďovaní bytu, pričom okná zostali aj naďalej veľkometrážne a okenné parapety znížené. Sadrokartónové priečky považujeme za najpraktickejšie riešenie pre koncového užívateľa,“ vysvetľuje zmeny M. Kizeková.

V žiadosti o zmenách, ktorých je skoro 40, sa uvádza, že sa zvyšujú parapety pri oknách čím sa okenný otvor zmenší. „Keďže ide o zásah do veľkostí okenných konštrukcií, bol spracovaný dodatočný svetlotechnický posudok, z ktorého vyplýva vyhovujúci stav,“ uvádza stavebník.

Zábradlia na lodžiách sa zmenia zo sklenených na oceľové. Znižuje sa aj hrúbka zateplenia z minerálne vlny o päť centimetrov na celom objekte. Na druhej strane, developer na niektorých oknách dvojsklo nahradí trojsklo, čo zlepší tepelno-izolačné vlastnosti stavby.

„Pri zachovaní kvality projektu sme pristúpili k zmenám, ktoré reflektovali aktuálne požiadavky trhu. Všetky zmeny sú v súlade s tým, čo bolo komunikované klientom,“ vysvetľuje zmeny M. Kizeková.

Discovery Residence (vizualizácie)
Zdroj: RMC Properties/discovery-residence.sk
Discovery Residence (vizualizácie)

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa