Developer Bencont Development túto etapu aktuálne ukončuje. V septembri kolaudoval 15 bytov, v decembri je na rade ďalších 12.

Zároveň sa v Novom Martine začala výstavba častí „C3“ a „C4“, ktoré obsahujú 30 nových bytových jednotiek a uzavrú celú zónu C v rámci zóny.

Pripravujú výstavbu štvrtej časti 

Sektor rezidenčných bytoviek je v Novom Martine rozdelený do štyroch častí, pomenovaných od A po D. Každá má pritom štyri bytové domy s tromi podlažiami a kapacitou 60 bytov.

Časť A je podľa webu projektu už vypredaná, v časti B je aktuálne osem voľných bytov. Dve dokončené budovy časti C majú ešte k dispozícii 19 bytov. Rozostavaných je spomínaných 30 v časti C. Výstavba časti D sa ešte len pripravuje. 

Každá z častí svojimi štyrmi bytovkami vytvára akési neuzavreté átrium s detským ihriskom a zónou pre trávenie voľného času obyvateľov. 

Desať rokov výstavby. Nový Martin kolauduje a štartuje ďalšie fázy

 

Novoskolaudované byty s rozlohou od 33 do 111 štvorcových metrov sa podľa developera Bencont Development predávajú na dolnej cenovej hranici novostavieb v Martine. Ceny voľných bytov sa podľa webovej stránky projektu pohybujú od 54-tisíc do 129-tisíc eur.

Bytovky ponúkajú jednoizbové až štvorizbové jednotky. Projekt je zameraný primárne na rodiny. 

„Nový Martin je ideálne bývanie pre všetkých, ktorí pracujú v meste, no majú radi pohľad na martinské hory,“ hovorí Ján Huňor, predseda predstavenstva Nový Martin.

Stavať začnú aj Rínok Rača 

V Novom Martine dnes žije už približne 170 rodín. Projekt obytnej oblasti vyrastá od mája 2009 fázovo na zelenej lúke nad okresným mestom.

Desať rokov výstavby. Nový Martin kolauduje a štartuje ďalšie fázy

 

V lokalite postupne vzniká vyše 50 rodinných domov a viac ako 40 bytových domov so stovkami bytov.

Domy rastú postupne, pretože proces prebiehal tak, že záujemcovia si mohli kúpiť pozemok a následne si zvoliť, o ktorý model domového bývania a projektu majú záujem. Preto nie sú dokončené ani jednotlivé fázy výstavby, ako sa pôvodne predpokladalo. Každý dom sa zrejme dokončí v odlišnom časovom období.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa