Pôvodný plán na začiatok výstavby bol koniec minulého roka, v predpokladanom termíne sa ale spoločnosti TK Estate nepodarilo dotiahnuť na úradoch všetky povolenia.

Momentálne však už má v rukách dôležitý dokument – rozhodnutie o umiestnenie stavby, ktorým Staré Mesto odobruje, že v území môžu vyrásť dve stometrové veže. Uchádzať sa tak už môže o stavebné povolenie.

Menej bytov

Developer o vydanie územného rozhodnutie žiadal vlani v septembri. Stavebný úrad napokon súhlasil s projektom pri nábreží Dunaja na voľnom pozemku oproti Panorama City medzi ulicami Mlynské nivy, Landererova, Košická a Karadžičova.

Developer sa k dôležitému povoleniu dopracovával dlhšie, v aktuálnej hmotovej podobe projekt prezentoval od roku 2016. TK Estate uvádza, že s indexom podlažných plôch budú Portum Towers pod úrovňou, ktorú pripúšťajú regulatívy zóny Chalúpkova.

Vyššia z dvojice budov má ísť do výšky 115 metrov, susedná nižšia bude mať 97 metrov. Developer hovorí o dvoch „najštíhlejších vežiach v Bratislave“.

Ďalšie dve veže na Nivách majú začať stavať na jeseň, získali územné rozhodnutie

Portum Towers (vizualizácie) Zdroj: TK Estate

„Naším cieľom je ponúknuť nadštandardné bývanie v príjemnom prostredí a zároveň v novom centre Bratislavy. Chceme vytvoriť bývanie pre ľudí, ktorí hľadajú veľkoryso riešené byty. Títo ľudia chcú viac životného priestoru v bytoch, viac zelene, vodných plôch a príjemných priestranstiev s umením a kultúrou,“ povedal Pavol Chren, zástupca developera.

Objekty budú mať 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa